Yüzüklerin Efendisi Gollum 2022'ye Ertelendi

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen ve seri hayranlarında beklenti yaratan Yüzüklerin Efendisi: Gollum için önemli bir gelişme yaşandı. Yüzüklerin Efendisi serisinin yeni versiyonu olan Yüzüklerin Efendisi: Gollum, 2022 yılına ertelendi.

Daha önce yapılan açıklamalarda 2021 yılında piyasaya sunulacağı belirtilen yeni versiyonun 2022 yılında piyasaya sunulacağı belirtildi. PC, Nintendo Switch ve PlayStation ve Xbox desteği ile piyasaya giriş yapacak yeni oyun, mevcut gelişme nedeniyle oyun sektöründe hayal kırıklığı olarak nitelendirildi.

Gecikme nedeni açıklanmadı

Şirket tarafından yapılan basın açıklaması ile duyurusu yapılan ertelemede, ertelemeye neden olan gerekçelere dair bir detay paylaşılmadı. Şirket tarafından bugüne kadar yapılan açıklamalar doğrultusunda oyun için pek çok detay açığa çıktı. Orta Dünya’da geçecek hikayede, kitaplardaki senaryoya bağlı kalınacak. Gollum karakterine odaklanacak olan yeni oyun versiyonunda, karakterin kitaptan önceki dönemlerine de atıflar yapılması planlanıyor. Smeagol karakterinin tek yüzük tarafından baştan çıkarılması ve sonrasında Gollum’a dönüşmesi ile başlayacak hikaye, zorlu savaşlara sahne olacak. Aksiyon ve macera türünde gelecek yeni versiyon, dinamikleri ile serinin önceki oyunlarına göre farklılıklar içerecek.

Oyuncuların da beklentileri bu yönde. Zira Middle-Earth: Shadow of Mordor ve Shadow of War oyunları oyuncular tarafından özellikle hikaye örgüsüyle beğenilmemiş ve eleştiri almıştı. Monolith Productions tarafından geliştirilen bu iki oyun sonrasında Daedalic Entertainment tarafından lisansların satın alınması, oyuncular için yeni bir heyecan yaratırken piyasaya sunulacak olan Yüzüklerin Efendisi: Gollum için de beklentileri arttırdı.

Steam’de özel bir sayfaya sahip olan oyunda, Türkçe arayüz ve altyazı desteği sağlanacak olması ise oyunun Türkiye’de de dikkat çekmesini sağladı. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap