YouTube Videolarında Artık "Hafif Küfür"e İzin Var

YouTube, aldığı yeni karar ile videolar için uyguladığı reklam kurallarında değişikliğe giderek içerik üreticilerinin korkulu rüyası olan "sarı dolar" konusunda daha töleranslı olacak.

YouTube şirketinin yeni reklam politikasına göre yetişkinlere yönelik videoların belirli kurallar dahilinde para kazanmasına izin verileceği, hafif ve sansürlü küfürlere ise müsade edileceği duyuruldu. Böylece şimdiye kadar çok daha sert olan reklam politikasını bir nebze hafifletmiş olan YouTube, videolar içerisindeki yetişkinlere yönelik unsurların mizah amacıyla da yapılabileceğini düşünmeye başladı. Aşk, flört temalı şakalar ve dans görüntülerine artık sarı dolar simgesi yerleştirilmeyecek. Sarı dolar simgesi ise bu içeriklerin yetişkinlere yönelik olduğunu ifade eden bir simge idi.

Bu esnemenin yanı sıra sansürlenen ve kısaltılan argo kelimelerinde yaptırıma tabi olmayacağını duyuran YouTube, yeni kuralların bu aydan itibaren geçerli olacağını belirtti.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap