YouTube Videoları Üzerinden Alışveriş Yapılabilecek

Bugün ki teknoloji haberlerine Google'ın denediği yeni bir özellikle başlıyoruz. Google, uzun zamandır çalıştığı YouTube videoları üzerinden direkt olarak alışveriş yapılmasını sağlayacak butonu test etmeye başladı.

Teknoloji devi Google, üzerinde çalıştığı videolar üzerinden direkt alışveriş yapılmasını sağlayacak butonu test etmeye başladı. Sosyal medya platformlarının artık birer mağazaya dönüşmesi Google da harekete geçirmiş durumda. İnstagram ve Facebook üzerinden doğrudan alışveriş yapılabilme özelliğinden sonra hemen hemen tüm mecralarda satın alınabilir eşyalar görmeye başladık.

Teknoloji devi Google da artık birçok platformda olan alışveriş özelliğini YouTube'a kazandırıyor. Google kendi ailesine getireceği yenilikle beraber, YouTube videolarında bulunan alışveriş butonlarına tıklandığında videodaki ürünlere ulaşılacak ve satın alma yapılabilecek.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrasında özellikle e-ticaret sitelerine olan ilgi ve yapılan alışveriş miktarı oldukça fazla. Pandemi sonrası internetten alışveriş neredeyse alışkanlık haline geldi. Bunun farkında olan Google, bu özelliği ile oldukça başarılı bir adım attı diyebiliriz. Dünya üzerinde milyarlarca ziyaretçi alan bir platform da alışveriş özelliğinin olması şüphesiz teknoloji devine ciddi bir kazanç sağlayacaktır.Ayrıca bu özelliğe YouTuber'lar tarafından da bakabiliriz. Alışveriş özelliği ile beraber YouTuber'larda ekstra bir kazanç kapısı oluşturacaklar. Alışveriş butonu sayesinde daha fazla reklam alabilir ve daha fazla ürün tanıtabilirler.

Belirttiğimiz gibi henüz test aşamasında olan özellik, belli gruplar ile deneniyor. Deneme gerçekleştiren kanal sayısı hergeçen gün artıyor ve buda özelliğin başarı bir şekilde çalıştığının ve yakın zamanda hizmete girmesinin habercisi. YouTube alışveriş özelliği şuan sadece ABD'de kullanılıyor. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı ve ülkemizde ne zaman kullanıma alınacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap