YouTube Kids Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Çocuklara yönelik YouTube tarafından özel olarak geliştirilen YouTube Kids, Türkiye’de aktif hale geldi. YouTube izlemek isteyen çocuklar için ailelere de seçenek sunulmuş oldu.

Çocuklara yönelik içeriklerin bulunduğu YouTube Kids, Türkiye’de aktif hale geldi. Bilgisayar ve cep telefonlarından erişimin sağlanabildiği YouTube Kids için uygulama mağazalarından uygulamalar indirilerek kullanılabilecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamada YouTube Kids ile birlikte çocukların eğitici ve eğlenceli içeriklere ulaşabileceği ifade edildi.

YouTube Kids için profiller hazırlanabilecek

YouTube Kids için yapılan tanıtımlarda, Türkiye’deki tüm kullanıcılar tarafından yeni uygulamanın kullanılabileceği belirtildi. Çocuklara özel olarak geliştirilen içeriklere yer verilecek uygulamada, ebeveynlere de çeşitli kontrol imkanı sunuluyor. Çocuklara özel olarak profiller oluşturabilecek aileler, çocuklarının izleme sürelerini de belirleyebilecek. Böylece sakıncalı içeriklere ulaşma imkanı olmayacak çocuklar, yararlı içerikleri ideal sürelerde izleyebilecek. "Çocuklara daha güvenli bir ortam sunmak amacıyla tasarlanan YouTube Kids” denilerek tanıtımı yapılan uygulamada çocukların sevdiği karakterlere yer verilecek.

İçerik üreticilerine yer verilecek

YouTube Kids’in Türkiye’de kullanılmaya başlanması ile birlikte YouTube Kids için içerik üretmek isteyenler de desteklenecek. YouTube’da bulunan ve içerikleri uygun olan kanallarla başlanacak desteklerde, yeni kanalların da bu alanda yer alması adına gerekli incelemeler ve işlemler YouTube tarafından yapılacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye özel olarak 250 bin dolarlık bir bağışın da yapılacağı belirtildi. Mevcut bağış ile birlikte belirlenen 20 farklı kentte, 200 bin çocuk için özel bir eğitim programı başlatılacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap