YouTube Kenar Çubuğuna Ufak Bir Dokunuş

Geçtiğimiz yıl kullanımı sona eren Google Müzik'in ardından, yoluna tek müzik servisi ile devam eden Google, YouTube Music'e ufak bir yenilik getiriyor.

Spotify'a rakip olan ve büyük bir mücadele yürüten YouTube Music, her geçen gün rekabette elini güçlendirecek adımlar atıyor. Bilindiği gibi YouTube bir süre önce Premium özelliğini hayata geçirmişti. YouTube Premium paketine sahip kullanıcılar için getirilen yenilikte kenar çubuğunda YouTube Music uygulaması butonu olacak.

YouTube Music Yeni İkon

Daha önce Anasayfa, Trendler, Abonelikler, Orjinaller ve Kitaplık butonlarından oluşan kenar çubuğu, YouTube Music eklentisinin ardından direkt olarak music.youtube.com adresine geçiş sağlayacak. Bu yeniliğin sadece YouTube Premium üyesi olanlarda görüneceğini tekrar belirtelim.

YouTube Premium hakkında bilgi vermek gerekirse, kullacıların ücretli üyelik oluşturduğu bir sistemdir. Premium üyeliği olanlar videoları reklamsız izleyebilirken, videoları indirme özelliğinede sahip oluyorlar. Son olarak Premium üyeleri direkt olarak YouTube Music'e erişim sağlayabilir, Premium üyeliği olmayanlar bağımsız olarak YouTube Music'e üyelik oluşturabilirler.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap