Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

YouTube'dan MP3'e Dönüştürücü En İyi 5 Araç

YouTube'dan MP3'e dönüştürücü araçları birer efsane olarak görmek doğru değildir. Bir YouTube videosundan sesi kopyalayıp onu MP3'e dönüştüren bir araç olup olmadığını merak ediyorsanız oldukça şanslısınız. Çünkü YouTube videolarından ses kaydetmenize yardımcı olacak birçok araç var.

Bu araçlardan bazıları söz verdiklerini yerine getirmekte zorlanırlar. Bazılarında rahatsız edici zaman kısıtlamaları vardır. Bazıları ise oldukça yavaştır. Bazısında ise rahatsız edici reklamlar doludur. Bu nedenle en iyisini bulmak için çok çaba göstermeniz gerekebilir.

Bu içerikte en kullanışlı YouTube MP3 dönüştürücü araçlarını bulabileceksiniz. Bu araçlar kötü sürprizler olmadan söylediklerini yerine getiren araçlardır. İstediğiniz zaman müzik dinlemek için bu araçlardan yararlanabilirsiniz.

YouTube'tan MP3'e dönüştürme işlemini gereksiz bulanlar arasında yer alıyorsanız müzik akışı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Spotify, Apple Music ve YouTube Music gibi çeşitli alternatiflere sahip olduğunuzu unutmamalısınız. Herhangi bir dosyayı dönüştürmeden müzik dinlersiniz.

1. Any Video Converter Free

Hızlı ve esnek bir YouTube'tan MP3'e dönüştürücü arıyorsanız bu sizin için en ideal araç olacaktır. Any Video Converter Free adından anlaşılabileceği gibi aslında video biçimlerini değiştirmek için kullanılan bir araçtır. Bu yapabileceklerinin sadece bir parçasıdır.

YouTube'tan MP3'e dönüştürme programın tek amacı değildir. Bu nedenle aracın boyutu çok yüksek olacaktır. Bu size bir engel olmamalıdır. Ancak kurulum sırasında isteğe bağlı reklam yazılımı yüklememeye dikkat etmeniz gerekir.

Her ne kadar büyük boyutlu bir yazılım olsa bile bir videonun URL'sini girip onun MP3 çıktısını almak oldukça kolay bir iştir. Tek yapmanız gereken önce videonun inmesini beklemek ve ardından Convert Now butonuna basmaktır.

2. 4K YouTube to MP3

4K YouTube to MP3 özellikle videodan sesi çıkarmaya adanmış bir uygulamadır. Bu uygulama filmlerin müziklerini OGG ve M4A biçiminde kaydetmenize olanak tanır. Uygun bir hız ve kalite dengesini belirlemek adına çeşitli bit hızlarından seçimler yapabilirsiniz.

Bu uygulama sadece YouTube'u desteklemez. Vimeo, Flickr, Facebook, SoundCloud ve diğerlerinde barındırılan videolardan ses kaydetmek için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Başlamak için adresi kopyalamak ve daha sonra "Paste URL" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu uygulamanın en iyi yanı ise herhangi bir paketlenmiş ekstra yazılıma sahip olmamasıdır. Tek seferlik ödeme yaparak premium sürüme yükseltme yaptığınız zaman tüm çalma listesini indirebilirsiniz. Ancak yazılımın ücretsiz hali günlük kullanım için mükemmel bir seçimdir.

3. 4K Video Downloader

4K Video Downloader, 4K YouTube to MP3 aracına oldukça benzer bir şekilde çalışır. Çok şık bir arayüze sahip değildir. Ancak söylediği her şeyi yerine getiren bir yazılım olduğu unutulmamalıdır. Onu YouTube'tan MP3'e dönüştürme yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu yazılım aslında videoları indirme görevini görmektedir. Bu nedenle kullanım açısından birkaç ekstra adıma sahiptir. Bir videonun URL'sini tarayıcınızdan kopyalayın ve ardından Paste URL butonuna basın. Daha sonra "Extract audio" seçeneğine basıp MP3 seçerek "Extract" demelisiniz.

4K Video Downloader'ın ücretsiz sürümü belirli bir sanatçının birkaç şarkısını yakalamak için oldukça yararlıdır. Bir çalma listesinden 24 tane video indirebilirsiniz. Bir lisans satın almanız durumunda uzun çalma listelerini MP3 biçiminde indirip dönüştürebilirsiniz.

4. Free YouTube to MP3 Converter

Free YouTube to MP3 Converter, tam olarak beklediğiniz şeyi yapar. Yani YouTube videolarını MP3'e dönüştürür. Ancak yazılımı yüklerken ByteFence adını taşıyan reklam yazılımını yüklememeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra her şey elinizin altında olacaktır. Seçeneklerle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Sadece ilgilendiğiniz müziği hemen indirmeye başlayabilirsiniz. URL'yi yapıştırıp sadece Download tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Free YouTube to MP3 Converter yazılımının güzel yanı herhangi kafa karıştırıcı bir şeye sahip olmamasıdır. Akılda kalıcı bir amacı vardır ve bu amacı olabildiğince verimli bir şekilde yerine getirmek için tasarlanmıştır. Videoları MP3'e dönüştürmek için bu yazılımı mutlaka denemelisiniz.

5. ClipGrab

ClipGrab kullanımı kolay olan ve görevini en iyi şekilde yerine getiren yazılımlardan biridir. Ancak beraberinde Opera tarayıcısı ile birlikte gelir. Bu tarayıcıyı kurmayı kurulum aşamasında es geçebilirsiniz. Dolayısıyla bu büyük bir problem değildir.

Harika derecede basit olan arayüzü kelimenin tam anlamıyla işlerin ne kadar kolay olacağını en başından anlatır. Bir YouTube URL'sini panoya kopyaladığınız zaman yazılım çalışır ve ilgili videoyu sizin için indirmeyi teklif eder.

Bu tür bir otomatik çalışma gerçekleşmezse tek yapmanız gereken URL'yi ilgili alana yapıştırmaktır. Daha sonra "Grab this clip!" butonuna basmanız yeterli olacaktır. Kısa süre sonra aramış olduğunuz MP3 size sunulacak ve böylece elinize geçmiş olacaktır.

Sonuç

Bir YouTube'dan MP3'e dönüştürücü arıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeylerden biri kaç video dönüştürmek istediğinizdir. Bunu yalnızca bir veya iki kez yapacaksanız bir çevrimiçi araç kullanmak daha uygun olabilir.

Ancak daha fazla şeye ihtiyacınız varsa bir yazılım kullanmalısınız. Çünkü veriler uzak bir sunucuda işlenmeyecek daha hızlı ele alınacaktır. Ayrıca bu tür bir yazılım ararken dikkatli olmak gerekir. Bu listedeki araçlar test edilmişlerdir. Dolayısıyla onları güvenle kullanmak mümkündür.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap