Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

YouTube'a Clips Özelliği Eklendi

YouTube, birçok kullanıcının Twitch platformundan bildiği klip alma özelliğini test etmeye başladı.

Sosyal medyanın etki alanının genişlemesiyle daha fazla içeriğin oluşturulduğu son dönemde, bu içeriklere en çok ev sahipliği yapan yerlerden birisi de YouTube oluyor. YouTube, kullanıcılarına sunduğu yenilikler ile hem kullanıcılara daha farklı şeyler yaptırmayı hem de farklı platformlarda olan özellikleri bünyesine katmayı amaçlıyor.

YouTube, bu bağlamda yeni ''clips'' özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Test aşamasında olan klip alma özelliği ile videolardan ve canlı yayınlardan 5-60 saniye arasında klipler alınabilecek, bu klipler düzenlenip yayınlanabilecek. Ancak bilindiği kadarıyla klip alma özelliği 8 saatten uzun süren yayınlarda ve çocuklara özel olan içeriklerden alınmayacak. Gerçek video sahibi klibi alınan bir videoyu kaldırdığında da klip videosu silinecek.

YouTube Clips özelliği henüz yalnızca Android ve masaüstü ortamlarında denemeye sunuluyor. Özelliğin kullanılabildiği videoların altında bulunan ''makas'' işareti ile videoların bir bölümü seçilebilecek. YouTube, özellik hakkında geri bildirimleri önemsiyor ve geri bildirimlere göre güncelleştirmeler yapacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde bazı oyun kanallarında deneme yapacağını açıklayan YouTube, konu ile ilgili bilgilendirme için bir de yazı yayımladı. YouTube'un yayınladığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap