Yone Rune: En Etkili Yone Build

Yone, Runeterra dünyasının 150. şampiyonu olarak vadiye ayak basmayı başardı. Yasuo’nun kardeşi geri döndü ama sen onun yoluna çıkmak istemezsin. Lanetin bir hedefi olmak istemiyorsan yapacağın en iyi şey onun kılıcından uzak durmaktır.

Yone rün seçimleri konusunda kafan karışmış olabilir. Amacım en doğru seçimi yapmanı sağlayıp şampiyondan ekstra verim almandan yana. Bunun için aşağıdaki rün ve eşya önerilerimi gözden geçirmeni öneririm. Ayrıca sormak istediğin bir şey varsa bunları yorumla bana ulaştırabilirsin.

Yone Yetenekleri

  • Pasif - Yone'nin pasif yeteneği çift yönlüdür. İlk kılıcını kullandığında fiziksel hasar verir ama ikinci kılıcını kullandığında %50 oranında büyü hasarı verir. Belirli bir bekleme süresine sahip değildir. Dolayısıyla bundan faydalanmak işine gelebilir.
  • Q - Yone'nin bu yeteneği oldukça tanıdık gelecektir. İki dolum elde eden mekaniğe sahiptir. Dolum ile güçlendirilmiş hali biraz daha farklı olduğundan daha farklı ve daha duruma uygun hamleler yapmayı düşünebilirsin.
  • W - Yone'nin bu yeteneği koruma içgüdüsü ile kaplı bir yetenektir. Yone ileriye doğru kılıcını savurur ve belirli bir alanda yer alan rakipleri etkiler. Hedefin maksimum canına göre hasar vererek onları bir anlamda ürkütmeyi başarır.
  • E - Yone'nin oynanış mekaniğinin merkezinde yer alan yetenektir. Yone ruh biçimine bürünür, hareket hızı kazanır ve vücudunu geride bırakır. Ruh biçimi son bulduğunda hemen kendine doğru harekete geçip ruhu bedenine geri döner.
  • R - Yone'nin özel yeteneği nevi şahsına münhasır denilecek cinsten bir yetenektir. İleriye doğru çok hızlı bir biçimde hücum eder ve bu sırada kılıçlarını kullanırken önüne çıkan her şeye hasar vererek olağanca gücünü gösterir.

Yone Rune

Yenilmez (Conqueror) suikastçı ve “bruiser” olarak ifade edilen her şampiyonun öncelikli seçimi olduğundan Yone için bunu tercih edebilirsin. Alt rünler konusunda çeşitlilik Efsane: Çeviklik (Legend: Alacrity) veya Efsane: Sıvışma (Legend: Tenacity) arasından bir seçim yapabilirsin.

Hortlağın Pençesi (Grasp of the Undying), Yone için yapılacak tank seçimidir. Q yeteneğiyle dolum yapabileceği unutulmamalıdır. Canını hızlı bir şekilde yükseltip oyundaki herkesten daha fazla cana sahip olabilir. W yeteneğinden gelen kalkan ile büyük bir tanka dönüşebilir.

Yone Build

Yone eşya dizilimi konusunda oynadığın rolün önemi büyük olacaktır. Genel olarak orta koridorda tercih edilecek bir şampiyon olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu nedenle Immortal Shieldbow ilk tercihim olacaktır. Daha iyi bir Mythic eşya bulma şansın yoktur.

Diğer eşyalara gelince biraz daha seçici davranmak isteyebilirsin. Ancak takip etmen gereken yol bellidir. Öncelikle Mythic eşyanı Infinity Edge ile desteklemelisin. Daha sonra Bloodthrister alabilirsin. Beşinci eşya için Guardian Angel, son eşya için ise Mortal Reminder iyi seçenekler olacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap