Yenilenen Tiguan Türkiye'de Satışa Sunuldu

Almanya menşeli otomobil firması Volkswagen SUV sınıfı aracı Tiguan’ın yenilenmiş makyajlı versiyonunu Türkiye’de satışa sundu.

Tiguan’ın makyajlanan kasası agresifliğini dahada arttırdı. Ön kısmında yenilenmiş Golf’ün Matrix LED farları kullanılarak şıklığı ve uyumu sağlamış gözüküyor.

Yenilenen Tiguan Neler Sunuyor?

Yenilenen Tiguan yeni donanım paketleriyle geldi. ‘’Life’’ adındaki giriş paketinde kullanıcılarına 8.5 inç büyüklükteki multimedya ekran başta olmak üzere, dokunmatik klima, LED far, hız sabitleyici ve çok fonksiyonlu deri direksiyon sunan Tiguan kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor. Ayrıca 17-21 inç büyüklüğe sahip jantları da oldukça dikkat çekici.

Tiguan’ın kaputunun altında ise iki farklı motor karşımıza çıkıyor. 150 beygire sahip 1.5 litre TSI motorun yanında 150 beygirlik 2.0 litre TDI motor seçenekleri sunuluyor. Motorlara 7 ileri DSG şanzıman eşlik ediyor.

Volkswagen, tüketicilerinin bütçesine göre Elegance ve R-Line paketlerini de sunuyor. Life, Elegance ve R-Line paketlerine sahip olan Tiguan’ın Türkiye’de fiyatları ne kadar olacak?

  • Life isimli pakete sahip benzinli motor 435 bin TL
  • Elegance isimli pakete sahip benzinli motor 486 bin 300 TL
  • R-Line isimli pakete sahip benzinli motor 518 bin 400 TL
  • Elegance isimli pakete sahip dizel motor 724 bin 700 TL
  • R-Line isimli pakete sahip dizel motor 775 bin 200 TL

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap