Yeni Xbox Kullanıcı Arayüzü Kullanıma Sunuldu

Teknoloji devi Microsoft, Xbox One cihazları için yeni bir kullanıcı arayüzü yayınladı. Yayınlanan bu arayüz aynı zamanda Xbox Series X ve Xbox Series S cihazlarında da kullanılacak. Böylece Xbox kullanıcılarına yeni konsollarda arayüzün nasıl olacağı önceden sunulmuş durumda.

Microsoft, geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı açıklamada Xbox, PC ve mobil cihazları bir araya getiren daha gelişmiş bir arayüz sunacağını açıklamıştı. İşte ortaya atılan bu arayüz fikri 2020 yılının Ekim ayı güncellemesiyle Xbox One kullanıcılarına sunuldu.

Xbox One'ın yeni kullanıcı arayüzünün yuvarlatılmış köşelerle dikkat çektiğini söylemek gerek. Ayrıca yeniden tasarlanmış simgelerin olduğunu unutmamalı. Geliştirici ekip aynı zamanda Xbox mağazasını güncelleyerek daha sade ama daha hızlı bir deneyim sunma yoluna gitmiş durumda.

Xbox'ın yeni arayüzünde en dikkat çekici özelliklerden birisi ise "Son Kullanılanlar" kısmı denilebilir. Bu lsite artık yapılan son ayarlamalar dahil olmak üzere Microsoft Store etkinliklerinin tamamını gösterecek şekilde güncellendi.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap