Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Yeni Renault ZOE Türkiye'de Satışa Sunuldu

Fransız otomobil üreticisi Renault, ZOE isimli elektrikli model arabasının yeni versiyonunu Türkiye'de satışa sundu. ZOE, Avrupa'da en çok tercih edilen elektrikli otomobil olma ünvanını taşıyor.

En hızlı şarj olabilen yeni nesil ZOE aynı zamanda güçlendirilmiş motoru ile daha keyifli yolculuklar vaad ediyor. Mod-B özelliğini de barındıran ZOE, böylece her frende bataryasına güç sağlıyor.

Dış Tasarım

Yeni Renault ZOE, dış tasarımında Renault'un klasik görünümünü taşıyor. Bu bağlamda şarj girişininde yer aldığı büyük Renault amblemi, diğer Renault araçlarında bulunan LED far şekli dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni ZOE'de krom detayların kullanımı da otomobilin şıklığını arttırıyor. Krom detaylar ön bölgede yoğunlaşarak sis lambalarının ve LED farların etrafını çevreliyor, ön panjurun tasarımında da yer alıyor. Ayrıca otomobilin ön tarafına yep yeni difüzörler de eklenmiş.

İç Tasarım

Yeni Renault ZOE'de sürücüleri ön konsolda 10 inç ekran boyutuna sahip dijital gösterge ve EASY-LINK sisteminin bulunduğu, 7 inç ekran boyutuna sahip bilgi-eğlence ekranı karşılıyor. ZOE, sahip olduğu ekran sistemleri ile sınıfında ön sırada yer alıyor. ZOE, ayrıca kablosuz şarj özelliği, auto-hold gibi özellikleri iç mekanda kullanıcılarına sunuyor.

ZOE, sınıfında önder olmaya devam ediyor. Bu bağlamda en geniş oturma hacmini sunan ZOE, bagaj alanında da 338 litre kapasite sunuyor.

Motor

Daha da güçlendirilen 80 kW motora sahip olan ZOE, sürüş deneyimini oldukça arttırıyor. Maksimum 135 km/sa hıza ulaşabilen otomobil, 52 kWh batarya kapasitesi ile toplamda 395 kilometre sürüş mesafesine sahip.

Yeni Renault ZOE Ne Kadar?

Türkiye'de yeni satışa sunulan Renault ZOE, Aralık ayı indirimiyle beraber 349.900 TL fiyata sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap