Yeni Nintendo Switch Pro Amazon’da Görüntülendi

Piyasaya sunulmak için son hazırlıkların yapıldığı Nintendo Switch Pro, Amazon’un Meksika sitesinde listelendi. Yeni sızdırma ile birlikte ürüne yönelik yeni bilgiler açığa çıktı.

Nintendo tarafından son hazırlıkların yapıldığı Nintendo Switch Pro için önemli bir sızdırma yaşandı. Amazon’da listelenecek olan ürün Meksika yerel Amazon sitesinde ismi değiştirilmiş olarak yer aldı. Ancak bu durum kullanıcıların dikkatinden kaçmazken, yeni ürün sitede açığa çıkarıldı.

Yeni Nintendo Switch Pro Twitter’da paylaşıldı

Twitter kullanıcısı Alphabeat tarafından fark edilen bu ürün, beraberinde pek çok ürünün de öğrenilmesini sağladı. Bu hafta içerisinde Bloomberg kaynaklı önemli bir sızdırmanın daha yapıldığı Nintendo Switch Pro, böylece tanıtımdan çok önce konuşulmaya başlandı. Tüm bu sızdırmalara göre cihaz 299 Dolarlık bir etiket fiyatına sahip olacak. Mevcut amiral gemisinin bir üst versiyonu olarak yeni amiral gemisi Nintendo Switch Pro olacak.

Nintendo Switch Pro ne zaman tanıtılacak?

Yeni modelin E3 2021’de yer alması bekleniyor. Bu bakımdan 12 Haziran ile 15 Haziran tarihleri arasında yapılacak E3 öncesinde yeni model için bir lansman düzenlenmesi mümkün görünüyor. Cihazın satış döneminin ise Eylül ayı itibariyle başlayacağı öne sürülüyor.

Cihaz için 2021 yılı planları önceki sızdırmalarda daha erken dönemleri işaret etse de tedarik sıkıntıları ve çip temininde yaşanan sorunlar Nintendo Switch Pro için erteleme yaşanmasına yol açtı. Sızdırmalara göre Nintendo Switch Pro’da 7 inç Samsung OLED ekran yer alacak. Bu nedenle Nintendo Switch Pro önceki versiyonlara göre ekranıyla fark yaratacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap