Yeni Nesil Motorola Edge Snapdragon 778G İşlemci ile Gelecek

Geçen yıl Motorola, Lenovo-Motorola akıllı telefon deneyiminin hayranları için nispeten ucuz bir seçenek olan serisi Edge’yi tanıttı. 2021 yılında ise Snapdragon 778G işlemcilerin kullanılacağı belirtildi.

2020 yılında piyasaya sürülen Motorola Edge serisinin ardından ikinci nesil modeller, piyasaya sunulacak. Evleaks tarafından Twitter üzerinden yapılan yeni bir sızıntı sayesinde ikinci nesil Edge modelleriyle ilgili detaylara ulaşabiliyoruz.

Motorola Edge Berlin özellikleri neler?

Yeni nesil Motorola Edge modeli 120Hz yenileme hızına sahip 6.78" FHD ekrana (Geçen yılki model 90Hz destekliyordu), Snapdragon 778G işlemciye, 6GB RAM'e ve 128GB depolama alanına sahip olacak. İlk olarak ABD'ye yer alacak cihaz, ( 8GB RAM seçeneği mevcut), üçlü arka kamera kurulumu, 5.000mAh pil ve Android 11 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Yeni nesil cihazlar için yapılan diğer sızıntılarda 3 yeni model üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Bu iddialar doğruysa, bu model Motorola Edge Berlin olarak adlandırılacak.

Motorola Edge Berlin’in yanı sıra piyasaya sürülecek iki yeni model Motorola Edge Kyoto ve Motorola Edge Pstar olacak.

Motorola Edge Pstar teknik özellikleri neler?

Motorola Edge Pstar olarak adlandırılacak cihaz ise XT2153 model numarasını taşıyor. Siyah, mavi ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek cihaz Snapdragon 870 veya Snapdragon 865 yonga setine sahip olacak. Cihaz, X55 5G modem ile donatılmış olarak gelecek. Telefonun 128GB / 256GB depolama ile 6GB / 8GB veya 12GB RAM seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Ön tarafta 16MP veya 32MP kamera, arka tarafta ise 108MP kamera cihazda yer alacak diğer seçenekler.

Motorola Edge Kyoto teknik özellikleri neler?

Motorola Edge Kyoto serinin en ucuz modeli olacak. Cihazın Motorola Berlin ve Pstar'a benzer bir 108MP kamera ile gelecek 108MP kameraya 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP derinlik kamerası eşlik edecek. Cihazda 32MP selfie kamera yer alacak. Telefonda yer alacak diğer teknik detaylar hakkında henüz bilgiler paylaşılmış değil.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap