Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Yeni HP Pavilion Gaming 16'nın Özellikleri

HP, güçlü performans sunan HP Pavilion Gaming 16 adlı dizüstü bilgisayarını daha küçük bir gövde yapısı ile kullanıcılarına sunuyor. Güçlü performansın yanında 2,44 kg ağırlığa sahip olan bilgisayar kolay taşınabilirliği ile dikkat çekiyor.

HP Pavilion Gaming 16, yüksek renk doğruluğu sunabilen IPS panel ile birlikte 16,1’’ büyüklüğe ve Full HD çözünürlük sunan ekrana sahip. Yansımasız özelliğe sahip olan ekran dışarıda iken minimum yansıma olmasını sağlıyor.

Yeni HP Pavilion Gaming 16, güçlü performansını 10. nesil Intel Core i5-10300H işlemcisinden alıyor. Ekran kartında ise NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB tercih edilirken bellek seçiminde ise 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 RAM tercih ediliyor. Depolama kısmında ise kullanıcılara 256 GB SSD ve 1 TB HDD sunuluyor.

Bilgisayarın kablosuz bağlantı seçeneklerinde Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 sunulurken kablolu bağlantılarda ise DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, iki adet SuperSpeed USB Type-A, bir adet kulaklık ve mikrofon girişi ve bir adet SD kart okuyucu sunuluyor.

HP Pavilion Gaming 16, 5 saate kadar kullanım imkanı sunan 52,5 Wh kapasiteli pile sahip. Ayrıca hızlı şarj desteği ile bataryayı 45 dakikada %50 oranında doldurmak mümkün oluyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap