Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Yeni AirPods Pro Küçük Şarj Kutusuna Sahip Olacak

Apple'ın yeni nesil kulaklıkları önceki kulaklıklara göre daha küçük şarj kutusu ile sunulacak. MocOtakara'dan paylaşılan bilgiye göre, şarj kutuları 54 mm genişliğe, 46 mm yüksekliğe ve 21 mm kalınlığa sahip olacak.

Geçen yıl nisan ayında AirPods Pro kulaklığın ve ikinci nesil iPhone SE telefonun tanıtımını yapmıştı. Apple yeni ürünleri 1 yıl ara ile tanıttığından dolayı kaynaklarda, yeni AirPods Pro'yu ve iPhone SE'yi nisan ayında tanıtacağı konusunda görüş birliği oluştu.

Apple'ın nisan ayında tanıtmasını beklediğimiz yeni nesil cihazlarda hangi özellikler olacağı henüz bilinmiyor. Fakat Apple ile ilgili birçok bilgiye önceden ulaşan ve paylaşan MacOtakara, yaptığı yeni açıklama ile gündeme geldi. MacOtakara yaptığı açıklamada, yeni modellerin yeni şarj kutuları ile geleceğini iddia etti.

AirPods Pro kulaklıklar hakkında paylaşım yapan MacOtakara, AirPods Pro'nun 54 mm genişlik, 46 mm yükseklik ve 21 mm kalınlığa sahip bir şarj kutusu ile geleceğini belirtti. Şuan mevcut şarj kutularının boyutları ise 45 mm civarında bir yüksekliğe ve 60 mm kalınlığa sahip olduğu biliniyor.Bu bilgilerin yanı sıra daha öncede AirPods Pro ile ilgili paylaşım yapan MacOtakara, kulaklıkların iki farklı boyutta sunulacağınıda belirtmişti. Ortaya atılan bu iddia iki farklı W2 çipinin fotoğraflar paylaşımı ile ortaya atılmıştı.

Aralık ayı ortalarında paylaşılan başka bir bilgiye göre Apple, AirPods Pro'dan sonra birde AirPods Pro Lite isimli bir kulaklık piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap