Yasuo CT (Counter): Yasuo Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Yasuo CT (Yasuo counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Yasuo karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-144]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Yasuo karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Yasuo karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Yasuo counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Yasuo counter taktikleri

Yasuo farm yapmak için Q yeteneğini kullanır. Bu yeteneği kullanılamaz durumda olduğunda bekleme süresini iyi değerlendirmen gerekir. Hasar takasında bulunmak için en doğru anlardan biri budur. Çünkü karşılık verebilmek için Yasuo tüm avantajını yitirmiş olacaktır. Bu aralıkları hasar takasında kullanırsan koridorda avantaj elde edebilirsin.

Yasuo’nun E yeteneğini kullanarak hızlıca sana yaklaşabileceğini unutmaman gerekir. Koridor aşamasında doğru konum almak bu nedenle çok önemlidir. Minyon dalgalarını iyi kontrol etmeli ve onun nerelerden gelebileceğini tahmin etmeye çalışmalısın. Gerekirse geri adım atmalı ve onun hamle şansını azaltmaya çalışmalısın.

Yasuo’ya karşı mücadele alanını iyi değerlendirmen şarttır. Agresif oyun tarzını benimsediği zaman hata yapmasını beklemelisin. Özellikle E yeteneğini kullandığı zaman sana yaklaşmak için farklı bir seçeneğe sahip olmadığını bilmeli ve buna göre hamleler yapmalısın. Gerek duyarsan ormancı takım arkadaşından destek alıp baskın düzenlemeye çalışmalısın.

Yasuo counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Yasuo son derece hareketli bir şampiyondur. Bu nedenle mücadele ederken mesafeni koruman gerekir. Takım savaşında dayanıksız olan takım arkadaşlarını bu konuda uyarmalısın. Bu sayede Yasuo’nun erişim potansiyelini engellersin. Yasuo taşıyıcı şampiyonlara ulaşamadığı zaman etkisini gösterme şansını yitiren bir şampiyondur.

Kitle kontrolü Yasuo’ya karşı en etkili çözümdür. Takım savaşlarında özel yeteneğini kullanmadan önce onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Çünkü bu yetenek ona ekstra kalkan ve zırh delme kazandıracaktır. Bu senaryodan olabildiğince uzak durmalısın. Bu senaryonun işlediği hemen hemen her koşulda avantajlı çıkacak taraf o olacaktır.

Yasuo’nun W yeteneği oyunun gidişatını değiştirebilen bir yetenektir. Ancak yeteneğin bekleme süresi çok yüksektir. Onun bu yeteneği kullanma durumuna dikkat etmelisin. Ek olarak iş bitirici yeteneklerini kullanmadan önce bu yetenekten mahrum kaldığından emin olman gerekir. Bunu yapmazsan Yasuo duvarını kullanarak en etkili yeteneklerini engellemeyi başarabilecektir.

Yasuo’nun potansiyeli

Yasuo çizmelerini tamamladıktan sonra önemli bir güç artışı yaşar. Elde ettiği hareket hızı ve saldırı hızı onun için paha biçilemez değerdedir. Çizmeler tamamlanmadan önce hamle potansiyeli çok daha kısıtlıdır. Güçlü hasar takası yapmak istiyorsan oyunun başlangıç evresini bu şekilde kullanmayı denemelisin. Elbette elinde oyunun erken evresinde güçlü bir şampiyon olmalıdır.

İkinci güç artışı ise Immortal Shieldbow eşyasını aldığında gerçekleşir. Bu eşyayı tamamladığı zaman ekstra hasar verme şansı elde eder. Üstelik ekstra olarak uygulayacağı bu hasar büyü hasarı niteliği taşır. Ayrıca ekstra saldırı hızı ve kritik şansı kazanır. Tüm bunlar Yasuo’nun yetenek kitiyle uyumlu olan niteliklerdir. Bu nedenle çok dikkatli olmalısın.

Son olarak kesin ama kesin olarak Infinity Edge eşyasına dikkat etmelisin. Bu eşyayı tamamlamış bir Yasuo’yu durdurabilmek çok kolay olmayacaktır. Bire bir mücadelelere kalmamaya çalışmalısın. En önemlisi yeteneklerini kullanarak seni köşeye sıkıştırmasına izin vermemelisin. Bulunduğun konuma dikkat etmeli ve pozisyon hatası yapmamaya çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap