Xin Zhao CT (Counter): Xin Zhao Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Xin Zhao CT (Xin Zhao counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Xin Zhao karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-143]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Xin Zhao karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Xin Zhao karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Xin Zhao counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Xin Zhao counter taktikleri

Xin Zhao’nun 2. seviyede yapacağı hamlelere dikkat etmelisin. E ve Q yeteneği saldırı hızı, mesafe kapatma ve basit saldırı sıfırlama ve aynı zamanda havaya sıçratma gibi nitelikler sunar. Bu nitelikleri kullanan bir Xin Zhao’nun skor alma olasılığı neredeyse çok yüksektir. Bu nedenle kendi orman bölgeni totem kullanarak korumalı ve takım arkadaşlarını baskınlara karşı uyarmalısın.

6. seviye olduğu zaman R yeteneğine erişim sağlar ve bu yeteneği kullanarak çeşitli hasarlardan korunmayı başarır. Elinde zaman içerisinde hasar veren yetenekler veya büyüler varsa bunlara çok güvenmemelisin. Çünkü R yeteneği aktif olduğu sürece onu öldürmek pek mümkün olmayacaktır. Onunla başa çıkmak için alternatif stratejiler geliştirmeyi denemelisin.

Xin Zhao’nun yetenek kitinde mücadelelerden geri kaçma becerisi eksiktir. Bu konuda ona tek yardımcı olabilecek yetenek R yeteneğidir. Ayrıca build olarak hasar veren eşyalara odaklandığı zaman dayanıksız olur. Takım savaşlarında birkaç şampiyonla mücadele etmek zorunda kaldığı zaman sıkıntı yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin.

Xin Zhao counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Xin Zhao kitle kontrol etkilerine karşı çok zayıf kalan bir şampiyondur. Onu ortadan kaldırmak çok kolay olabileceği gibi hasar potansiyelini göz ardı etmemen gerekir. Takımından birini hedeflediği zaman olağan gücüyle onun ortadan kalkmasına neden olabilecektir. Dikkatli olmalı ve gerekirse takım savaşı başlamadan önce onu ortadan kaldırmalısın.

Xin Zhao oldukça güçlü düello becerilerine sahiptir. Buna ek olarak sürdürülebilirlik konusunda sıkıntı yaşamayan bir şampiyondur ve kitle kontrol etkisi becerisi vardır. Ancak aynı anda birden fazla şampiyonla mücadele etme konusunda çok becerikli değildir. Özellikle R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman kolayca etkisiz hale getirilebilir.

Xin Zhao hareketsiz bir şampiyondur. Takım savaşlarına dahil oluşu kolay olsa bile çıkışı pek kolay olmayabilir. Bu nedenle takımına doğru hamle yaptığında çok derinlere ilerlerse onu cezalandırmayı düşünmelisin. Benzer durum pozisyon hatası yaptığı zaman geçerlidir. Pozisyon hatasını başarılı bir şekilde kullanıp onu etkisiz bırakmaya çalışmalısın.

Xin Zhao’nun potansiyeli

Xin Zhao oyunun erken evresinde çok güçlüdür. 2. seviyede baskın düzenleyen bilen ender şampiyonlardan biridir. Bu seviyede gerçekleştireceği baskına çok dikkat etmelisin. Karşı baskın düzenlemek istemiyorsan bile takım arkadaşlarını uyarmak zorunda olduğunu bilmelisin. Koridordaki arkadaşların onun baskın düzenleme ihtimaline karşı dikkatli olmalıdırlar.

Xin Zhao, Eclipse eşyasını tamamladıktan sonra güç artışı yaşar. Oyunda ihtiyaç duyduğu tüm hasar buradan gelir. Bu iki eşyayı tamamladığı zaman onun hasar potansiyeline saygı duymak zorunda olduğunu bilmelisin. Hamlelerine karşı dikkatli olmalı ve pozisyon hatası yapmamalısın.

Xin Zhao ilk yaptığı hamlede birini yakalamayı başaramadığı zaman çok sıkıntı yaşar. Maç genelinde geri düşmeye başladığında toparlaması çok kolay değildir. Oyunun son evresinde sıkıntı yaşadığı için takım savaşlarında ayakta kalmayı başaramaz. Bunun için karşıdaki takımı en iyi şekilde analiz etmeye çalışmalısın. Oyunu uzatmak işine geliyorsa bu yönde bir strateji geliştirmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap