Xiaomi’nin Kullanıcı Sayısı Ne Kadar?

Açıklanan son çeyrek rakamlarında yüksek bir satış elde eden Xiaomi’nin ne kadar telefon kullanıcısına sahip olduğu açıklandı. Şirket sektörde parlamaya devam ediyor. 

Xiaomi, son çeyrek raporlarında Samsung'u geçerek Apple'ın ardından ikinci sırada yer aldı. Satışlarda yakaladığı bu başarı şirketinin kullanıcı sayısının da artması sağladı. Son dönemlerde merak uyandıran mevcut konu hakkında, şirket resmi açıklamalar yaptı ve çeyrek raporunu paylaştı.

Şirketin 13.5 milyar dolarlık bir kazanca ulaştığını gösteren mevcut rapor, 2020 yılının aynı dönemine göre şirketin yüzde 64 oranında bir kazanç artışı yakaladığını ortaya koydu. Şirketin özellikle kullanıcı sayısı ise beklentilerin üstünde çıktı.

Xiaomi Kullanıcı Sayısı Ne Kadar?

Resmi raporda yer verilen detaylara göre Xiaomi’nin kullanıcı sayısı 453.8 milyon. Şirket tarafından satışı yapılan tüm cihazları kapsayan mevcut durum, şirketin ne kadar gelişme kaydettiğini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Artan kullanıcı sayısı ve satışlar, şirketin daha fazla gelir elde etmesini sağladı ve mevcut yatırımlar ile birlikte daha fazla bölgede Xiaomi ön plana çıkmayı başardı. Özellikle reklam gelirleri giderek artan şirket, son çeyrek dönemde 700 milyon dolarlık bir ek kazanç sağladı. Yıllık bazda %46,2’lik bir artış yaşayan reklam gelirleri böylece Xiaomi’nin yeni bir gelir kalemi yaratmasını sağladı.

Akıllı telefon sektöründe yapılan son araştırmalar 22 farklı ülkede en çok tercih edilen markanın Xiaomi olduğunu gösteriyor. Sektördeki pazar payını yüzde 16.7 oranında arttırmayı başaran marka, şimdiden önemli bir başarıya imza atmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap