Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi, Yeni Akıllı Saati Mi Watch'u Duyurdu

Artık bir düzen haline gelen teknoloji firmalarının yeni ürünlerini tanıttığı Eylül ayı zorlu dönemlerden geçmemize rağmen çizgisini bozmadı ve geleneğini sürdürdü. Xiaomi firması da bu geleneğin bir parçası olmaya bu yılda da devam etti.

Xiaomi firması düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemisi sınıfı olan Mi 10T ve Mi 10T Pro cihazlarıyla birlikte orta segment ürün olan Mi 10T Lite ürününün yanında bir de akıllı saate yer verdi. Mi Watch isimli bu ürünün özellikleri ise beklentileri karşılayacak nitelikte.

Adını Mi Watch olarak belirleyen ve Hindistan'da satışa sunan Xiaomi firması kullanıcılarının kafasını akıllı saatin ismi nedeniyle karıştıracak gibi görünüyor. Çünkü Xiaomi'nin Mi Watch ve Mi Watch Color adında Android Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatleri bulunuyor.

Yeni piyasaya çıkan Mi Watch Revolve ise Xiaomi'nin kendine özel olan işletim sistemi ile piyasaya çıktı. Bu nedenle ürünlere ''Mi Watch'' olarak bakmak özellikleri ayırt etmede yeterli olmayacaktır. Yeni Mi Watch eski modele göre gelişmiş sağlık uygulamaları, çok sayıda kadran görüntüsü ve 6 farklı kordon seçeneğine sahip.

Xiaomi Mi Watch Revolve Özellikleri

  • Ekran: 1,39 inç AMOLED
  • Sensörler: PPG nabız sensörü, jiroskop, jeomanyetik sensör, ortam ışığı sensörü, GPS, hızlanma sensörü, hava basınç sensörü
  • Suya Dayanıklılık: 5 ATM su basıncı
  • Batarya: 16 gün
  • Bağlantı ve Diğer Özellikler: Android 4.4 ve iOS 10.0 ve üstü sürümlerle uyumluluk, Amazon Alexa sesli kontrol, deklanşör modu, Bluetooth 5.0

Eski modellere göre çok daha yenilenmiş ve daha gelişmiş özelliklerle birlikte gelecek olan akıllı saatin fiyatı ise şimdiden açıklanmış durumda. Resmi bilgilere göre Xiaomi Mi Watch Revolve'un fiyatı ise 99 Pound şeklinde olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap