Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi ve Samsung'dan Apple’a "Batarya" Göndermesi

Apple son düzenlediği "High Speed" etkinliği ile iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ismini taşıyan akıllı telefonlarını duyurmuştu. Modellerin her birisinde yer alan 5G desteği önemli bir artı olarak görülürken kullanıcıları şaşırtan önemli bir gelişme yaşanmıştı.

Apple, iPhone 12 ailesinin kutu içeriğinde şarj cihazı ve kablolu kulaklık bulunmayacağını açıklamıştı. Bunu fırsat olarak gören Samsung ve Xiaomi firmaları Apple ile dalga geçme yoluna gitti. Sosyal medya platformlarından yaptıkları paylaşımlarda "batarya" göndermesinde bulundular.

Samsung, Facebook sayfasından yaptığı paylaşımla Galaxy telefonlarında aranan her şeyi sunduğunu belirtti. Paylaşımda ayrıca şarj cihazının açık açık gösteren şirket iyi bir gönderme yaptı. Firma bununla yetinmeyip bazı özelliklerin telefonlarında yer aldığını ima etmeyi unutmadı.

Xiaomi yine benzer bir yaklaşık gösterdi. "Endişe etmeyin. Kutu haricinde hiçbir şey bırakmadık." ifadesiyle Apple ile dalga geçmeyi unutmadı. Tabi bazı kesimler bunu fırsat bilip Xiaomi'nin halihazırda hiçbir telefonun kutusuna kulaklık koymadığını hatırlatmayı unutmadılar.

Apple'ın kutu içeriğinde telefon harici bir şey bırakmamasının temel sebebi ise çevrecilik olarak açıklanmıştı. Şirkete göre bu iki içeriğin kutudan kaldırılması sonrasında karbon ayak izi seviyesinde düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap