Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi RedmiBook Pro Geliyor

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, 25 Şubat tarihinde RedmiBooK Pro dizüstü bilgisayarını da tanıtacak.

RedmiBook Pro'nun daha önce görselleri paylaşılmasına rağmen tanıtımı ile ilgili bir bilgi sunulmamıştı. Ancak, 25 Şubat tarihinde K40 serisi telefonlar ile birlikte RedmiBook Pro da tanıtılacak.

Xiaomi, piyasaya sürdüğü kaliteli telefonlar ile adından sıkça söz ettiriyorken, çıkaracağı bilgisayarla da aynı performansı almayı hedefliyor. Redmi Note cihazları ile uyumlu çalışması beklenen RedmiBook Pro, iş dünyası için piyasaya sürülecek. Bilgisayarın, Macbook alternatifi olması düşünülüyor.

RedmiBook Pro Hakkında Bilinenler

RedmiBook Pro, görsel olarakta kullanıcıların beğenisini toplayacak gibi görünüyor. İnce çerçeveye sahip ekranı RGB aydınlatmalı klavyesi ve alüminyum kasası ile birleşiyor.

Intel'in en yeni işlemcileri olan 11. nesil Core serisinden güç alacak olan RedmiBook Pro, ekran kartında ise NVIDIA GeForce MX 450'den güç alacak. Bilgisayarın RAM kapasitesinin ise 16 GB olması bekleniyor. Bilgisayar, bağlantı noktalarında ise USB Type-C, USB Type-A ve HDMI gibi destekler sunacak.

İddialı bir bilgisayar olması beklenen RedmiBook Pro'nun ekran, RAM ve depolama özelliklerinin detaylı bilgisi önümüzdeki hafta kullanıcılar ile paylaşılacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap