Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi'nin Türkiye Fabrikasının Açılış Tarihi Belli Oldu

Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak olan Xiaomi, fabrika açılış tarihini açıkladı.

Daha önce ülkemize yatırım kararı alan Tecno ve Oppo'dan sonra Xiaomi'de Türkiyeye yatırım kararı almıştı. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yaklaşık 30 milyon dolarlık bir yatırım yaparak İstanbul Avcılar'da bir fabrika kurdu. Çinli teknoloji devi fabrikanın açılış tarihini nihayet duyurdu.

Xiaomi'nin Türkiye Fabrikasının Açılış Tarihi Belli Oldu

Yıllık 5 milyon adet telefon üretimi gerçekleştirecek olan fabrika, Salcomp iş birliği ile hayata geçirilecek. 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika geçtiğimiz hafta test üretimlerine başlamıştı. 29 Mart 2021 tarihinde yapılacak açılışa Salcomp Avrupa Direktörü David Chang ve Xiaomi Global Başkanı Shou Zi Chew de katılacak.

Geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Xiaomi Türkiye Müdürü Usher Liu, 2019 yılında başlayan Türkiye macerasının bu noktalara gelmesinin Xiaomi ailesi olarak gurur verici olduğunu belirterek, "Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak Türkiye'nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz." ifadelerini kullanmıştı.

 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap