Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xiaomi Mi Watch Lite'ın Sahip Olduğu Özellikler

Xiaomi şirketinin piyasaya çıkarmaya hazırladığı Mi Watch Lite isimli akıllı saatin özellikleri belli oldu. Xiaomi markasına ait olan akıllı saat bazı ülkelerde Redmi markası adı altında satılabilir.

Xiaomi Mi Watch Lite'ın tüm özellikleri henüz bilinmese de orataya çıkan özellikler saatin 1.41’’ boyutunda dokunmatik ekrana sahip olacağı ve bu ekranın ortamın aydınlığına bağlı olarak ekran parlaklığını otomatik ayarlayabilen bir özelliğe sahip olacağı. Ayrıca  Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar ile rahatça bağlantı kurabilmesini sağlayan Bluetooth 5.1 desteğinin yanında bir de GPS mevcut olacağı bilinenler arasında yerini alıyor.

Xiaomi Mi Watch Lite'ın sahip olduğu diğer özellikler ise; 230 mAh pil kapasitesi, 50 metre derinliğe kadar dayanıklılık, kalp atış hızını ölçme ve birçok spor modu olarak sıralanabilir.

Xiaomi Mi Watch Lite, henüz piyasaya ne zaman çıkacak bilinmiyor fakat FCC sertifikasını alması bu tarihin çok uzak olmadığının sinyallerini veriyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap