Xiaomi, Mi Watch Color Sports Edition'ı Duyurdu

Çin menşeli Xiaomi, 1 Kasım’da piyasaya sürecekleri, 16 gün pil ömürlü akıllı saatini duyurdu.

Xiaomi, Mi Watch Color Sports Edition adını verdiği akıllı saati kullanıcılarını fiyatı, gelişmişliği ve 16 günlük kullanım olanağı ile memnun edecek gibi görünüyor. 1.39 inç büyüklüğe ve HD çözünürlüğe sahip akıllı saat 420 mAh’lık bataryası sayesinde 16 günlük kullanımı sunuyor. Always on Display modu sayesinde ise 120 farklı saat yüzü ile kullanılabiliyor.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition, 117 farklı spor moduna sahip sistemiyle tüm egzersizleri takip edebiliyor. Bir önceki modeli olan Mi Watch Color ile arasındaki en büyük fark kandaki oksijen miktarını ve kalp atış hızını ölçen sensörler bulundurması.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition, Bluetooth 5.0 bağlantısı ile neredeyse tüm akıllı telefonlar ile uyumlu çalışıyor. GPS’e sahip olan saat, konum takibinde hata payına pek yer vermiyor.

Mi Watch Color Sports Edition’ın Fiyatı Ne Kadar?

Beyaz, siyah ve mavi renge sahip olan saat 6 farklı kayış seçeneğine sahip. 1 Kasım’da Çin’de satışa sunulacağı açıklanan saatin fiyatı ise 97 dolar olarak açıklandı. Çin dışında herhangi bir ülkede satışının olacağı konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap