Xiaomi Televizyon Uyumlu Mi TV Webcam’i Tanıttı

Xiaomi, Mi TV Webcam adını verdiği yeni aksesuarını tanıttı. Yeni ürün, markanın televizyon uyumlu ilk aksesuarı olması nedeniyle dikkat çekti.

Xiaomi yaptığı yeni tanıtım ile bugüne kadar çok fazla gündeme gelmeyen Mi TV Webcam modelini piyasaya sundu. Akıllı televizyonlar için geliştirilen ve USB slotu olan tüm teknolojik cihazlarda kullanılabilecek potansiyelde olan yeni kamera, kullanıcılara 1080p video akış imkanı sağlıyor.

Mi TV Webcam hangi cihazlarla uyumlu?

Mi TV Webcam için yapılan resmi açıklamalarda Android TV'ler, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda yeni web kamerasının sorunsuz bir şekilde kullanılabileceği belirtildi. Üstün özelliklere sahip ve yüksek çözünürlük kalitesi ile dikkat çeken yeni kamera, esnek kullanımı sayesinde kişilerin kolay bir şekilde görüntülü görüşmeler yapmasını sağlayacak. 

Mi TV Webcam özellikleri neler?

Tanıtımda yer verilen bilgilere göre kamera 1080P video desteği sağlamak adına 2 MP’lik Kamera sensörüne sahip. 25 FPS’ye kadar kare hızı destekli kamera, 71 derecelik görüş alanına sahip. Tak çalıştır olarak geliştirilen cihaz, böylece özel kurulumları da gereksiz hale getiriyor. H.264, MJPG, YUV2 çıkışı, çift mikrofon, sabit odak, 3D görüntü parazit azaltma ve 45,6 gram ağırlık yeni kamerada yer alan diğer teknik özellikler.

Üstelik güvenliğin ihmal edilmediği mevcut cihazda, kullanım dışı kalındığında kameranın kapatılmasını sağlayan özel bir kapak bölümü de bulunuyor. Bu özellik sayesinde kamera görüntülerine izinsiz erişilmesi ve görüntülerin elde edilmesi de engelleniyor. 

Kamerada dikkat çeken bir diğer detay ise alt bölümünde yer alan manyetik tutucu. Manyetik tutucu sayesinde televizyon ya da diğer cihazlarda kolay bir şekilde sabitlenebilecek kamera, böylece sabit ve net görüntülerin aktarılmasını sağlıyor. Cihaz minimum Android 8 ve üzeri işletim sistemlerinde destekleniyor. 25 dolarlık fiyatı ile dikkat çeken ve ekonomik bir model olarak piyasada yer alan Mi TV Webcam, başlangıç aşaması ile sadece Hindistan'da satılacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap