Xiaomi Mi 11 Pro’nun Yeni Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi 11 Pro hakkında ilk sızıntılar geçtiğimiz Temmuz ayında ortaya çıkmıştı. Gerek görünüşü gerek performansı hakkında bir çok dedikoduyu barındıran cihaz hakkında ‘kesin’ sayılabilecek bilgiler ortaya çıktı. 

Xiaomi Mi 11 Pro’un Özellikleri

Çin’de Snapdragon 875 kullanacak olan ilk telefon olduğu söylenen Xiaomi Mi 11 Pro’da 120 W hızlı şarj desteğinin geleceği bekleniyor. Mi 11 Pro’nun ekranında ise önemli bir değişiklik var. 2K renk ile 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı söylenen cihazın HD Plus çözünürlük sunacağı belirtiliyor. Böylece daha iyi oyun performansı ve daha iyi bir menü akışının sağlanması hedefleniyor. 

Xiaomi Mi 11 Pro Kamerası Nasıl?

Mi 11 Pro’nun ana kamerasının Samsung marka 108 megapiksel ISOCELL HM3 sensörünü kullanacak. Ultra geniş açıda ise tam 48 megapiksel bir kamerası olacak. Özellikle ultra geniş açı özelliğinde diğer modellerde 13 megapiksel sunan Xiaomi’nin bu konuda ciddi bir atılım yapıldığını görüyoruz.

Mi 11 Pro’nun Ekranı Neden Delik?

Son çıkan sızıntı bilgilere göre ekranın sol köşesinde bir delik olacak! Uzman isimler, Mi 11 Pro’nun üzerindeki deliğin ekranın ‘kavisli’ biçimde olacağına işaret ettiğini söylüyor.

Xiaomi Mi 11 Pro Fiyatı Ne Kadar?

Mi 11 ve Mi 11 Pro’nun fiyatı henüz belli olmasa da yurtdışı satış fiyatlarının 600 dolar olduğu söyleniyor. Mi 10 Pro’nun fiyatı ise ülkemizde şu anda 7-8 bin lira bandında. Mi 11’in de bu fiyatın altında olmayacağı bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap