Xiaomi 11T Pro Serisi Sızdırıldı!

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi olacak Xiaomi 11T Pro sızdırıldı. Yeni model, dikkat çeken donanımlar ile güçlendirilmiş durumda.

Xiaomi son olarak yaptığı resmi açıklamada,15 Eylül tarihinde küresel bir lansman düzenleyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamalarda hangi modele yer verileceği paylaşılmasa da yaşanan son sızıntı, lansmanda tanıtılacak telefonun Xiaomi 11T Pro olacağını söylüyor.

 Xiaomi 11T Pro Özellikleri Neler?

Şirket tarafından yapılan ilk paylaşım özellikle pek çok soru işaretini beraberinde getirdi. İddialar doğruysa, küresel piyasalarda yer alacak olan yeni model, Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro olacak. Üstelik yapılan son sızıntılarda, telefonun görüntüleri de paylaşılmış durumda. Render çalışmalarıyla görülen Xiaomi 11T Pro, tasarımda olduğu kadar donanımlarıyla da oldukça iddialı.

91Mobiles tarafından yapılan paylaşımlarda telefonda yer alacak bazı teknik detaylar açıklandı. Açıklamalara göre telefonda en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi 108 megapiksel çözünürlükte yapay zeka destekli kamera. Çok noktalı lazer odak sensörlü 3 farklı kamera ile desteklenen telefon, böylece etkileyici video ve fotoğrafların çekilmesine imkan tanıyacak. Ön tarafta ise selfie kamerası yine delikli bir tasarım ile kullanıcıları karşılıyor.

Normal ve pro versiyonlarında aynı tasarımı tercih eden Xiaomi, sadece donanımlardaki farklılıkla Pro modelini ön plana çıkarmış durumda. Telefonlar mavi, siyah ve beyaz olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olacak. Pro versiyonda yer alması beklenen teknik özellikler ise şöyle;

  • Ekran: AMOLED 120Hz ekran
  • İşlemci: Snapdragon 888 yonga seti
  • Batarya: 120W hızlı şarj destekli 5.000mAh pil

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap