Xbox Ücretsiz Oynama Günleri: Battlefield 2042 ve Star Renegades

Xbox, Ücretsiz Oynama Günleri olarak adlandırılan Free Play Days kapsamında iki oyunu ücretsiz oynanabilir hale getirdi. Xbox oyuncuları Battlefield 2042 ve Star Renegades oyunlarını 6 Ocak Perşembe 23:00'dan 9 Ocak Pazar 23:00'a kadar ücretsiz olarak oynayabilecekler. Ayrıca oyuncular özel indirimlerden faydalanabilecekler.

Ücretsiz Oynama Günleri kapsamında sunulan oyunlardan sadece Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate üyeleri yararlanabilecekler. Hesabınızda bu abonelik çeşitlerinden biri yoksa maalesef Battlefield 2042 ve Star Renegades oyunlarını ücretsiz olarak oynama şansına sahip olamayacaksanız.

Xbox Ücretsiz Oynama Günleri: 6 Ocak - 9 Ocak 2022

Xbox, Ücretsiz Oynama Günleri etkinlikleri kapsamında belirli oyunları bir süreliğine ücretsiz olarak sunar. Sunulan oyunları ücretsiz bir şekilde oynamak için genel olarak Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate üyesi olmak gerekir. Bu şartı sağlıyorsanız Ücretsiz Oynama Günleri etkinliğine dahil olabilirsiniz.

Oyunlar Nasıl Oynanır?

Ücretsiz Oynama Günleri kapsamında sunulan oyunları oynamak için öncelikle Xbox.com bağlantısına girmelisiniz. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra sayfanın alt kısmında ücretsiz oyunların listesini bulabilirsiniz. Bunlardan yararlanmak için Microsoft üyeliğiniz ile giriş yapmış olmalısınız.

Ancak bu tek başına yeterli değildir. Çünkü hesabınızla bağlantılı Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate aboneliği olmalıdır. Konsolda oyunlara erişebilmek için Xbox Mağazası (Xbox Store) kısmında yer alan Abonelikler (Subscriptions) kısmına giderek Xbox Live Gold üyelik alanına girdiğinizde oyunları burada bulabileceksiniz.

Kısa Süreliğine Özel İndirimler

Ücretsiz Oynama Günleri kapsamında sunulan oyunlarda aynı zamanda özel indirimler yapıldı. Battlefield 2042 veya Star Renegades oyunları beğenmeniz durumunda bu özel fiyatlandırmalardan yararlanmayı düşünebilirsiniz. Ama satın alım gerçekleştirmeden önce mutlaka oyunu denemenizi öneririz.

Xbox Ücretsiz Oynama Günleri İndirimleri (6-9 Ocak 2022)
Oyun Adı İndirimsiz Fiyat İndirimli Fiyat İndirim Oranı
Battlefield 2042
Standart Edition
59,99 $ 40,19 $ %33
Battlefield 2042
Standart Series X|S Edition
69,99 $ 48,99 $ %30
Battlefield 2042
Gold Edition
99,99 $ 79,99 $ %20
Battlefield 2042
Ultimate Edition
119,99 $ 99,59 $ %17
Star Renegades
Standart Edition
24,99 $ 24,99 $ %0

Fark edebileceğiniz gibi Battlefield 2042 oyunlarında bir takım indirimler mevcut. Fakat Star Renegades için herhangi bir indirim söz konusu değil. Ayrıca bu indirimlerin bölgesel olarak farklılık göstereceğini unutmamanız gerekir. ABD'de indirim oranı %30'ken Türkiye'de %25 olabilir.

Battlefield 2042: Birinci Şahıs Nişancı (FPS)

Battlefield 2042, Battlefield serisinde yer alan on yedinci oyundur. Birinci şahıs nişancı türünde olan oyun DICE, Ripple Effect Studios, Criterion Games ve EA Gothenburg ortaklığında geliştirilmiştir ve Electronic Arts tarafından piyasaya sürülmüştür. Battlefield 2042 hem Xbox One hem de Xbox Series X|S konsollarında oynanabilir.

Battlefield 2042 çok oyuncu odaklı bir oyundur ve tek oyunculu bir serüven modu yoktur. Fakat oyuncuların yapay zeka destekli botlara karşı oynama fırsatı vardır. Buna rağmen oyun her zaman çevrimiçi olarak oynanır. Bir başka ifadeyle internet bağlantınız olmadığı zaman bu oyunu oynayamazsınız.

Battlefield 2042'de yer alan Conquest ve Breakthrough gibi belirli oyun modlarını bir oyun sekansında maksimum 128 kişi olacak şekilde oynayabilirsiniz. Bu durum sadece Xbox Series X|S için geçerlidir. Xbox One'da ise daha küçük ölçekli haritalar yer aldığından maksimum 64 kişi desteklenir.

Star Renegades: Rol Yapma Oyunu (RPG)

Star Renegades, Massive Damage Games tarafından geliştirilmiş ve Raw Fury tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun taktiksel rol yapma oyunudur ve temelinde strateji odaklı hareket etmek vardır. Star Renegades hem Xbox One hem de Xbox Series X|S konsollarında oynanabilir.

Star Renegades oynarken yapay zeka güdümlü düşmanları alt etmek için çaba gösterilir. Bazı noktalarda işbirliği yaparak çeşitli imparatorluklara kafa tutmak gereklidir. Galakside nesillerdir güç odağı haline gelmiş olan imparatorluklar karşısında çeşitli stratejiler geliştirilmelidir.

Star Renegades bir anlamda popüler rol yapma oyunlarında yer alan unsurları bünyesinde barındırır. Eşsiz bir savaş sistemi vardır. Hemen hemen her şeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz ama risk almanız gerekir. Belirli bölümleri tekrar oynamak durumunda kalabilirsiniz. Görsellerin güzelliği bu tekrarları sıkıcı olmaktan çıkaracaktır.

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate üyelerine sunulmuş olan Ücretsiz Oynama Günleri etkinliğinden mutlaka faydalanmanızı öneririz. Kısa süreliğine oyunları deneyimleyerek onları satın almaya karar verebilirsiniz. Özellikle henüz yeni çıkmış oyunlarda bunu yaparak harcamalarınızı daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap