Xbox Series X ve S'in Türkiye Fiyatları Ortaya Çıktı

Yeni nesil oyun konsollarının çıkış tarihi yaklaştıkça en çok merak edilen sorulardan birisi elbette ürünlerin fiyatları diyebiliriz. Yeni nesil konsollar arasında ilk çıkış yapacak olan konsol ise Microsoft'a ait Xbox Series X ve Xbox Series S olacak.

Bu iki konsolun Türkiye fiyatıyla ilgili karmaşa ise bir süredir devam etmekteydi. Daha önce Microsoft'un sitesinden açıklanan fiyatlar apar topar kaldırılmıştı. Şimdilerde ise Türkiye'nin en önemli perakendecilerinden birinde konsolların fiyatı görücüye çıkmış oldu.

MediaMarkt Türkiye'nin internet sitesinde hazırlanan sayfalara göre Microsoft Xbox Series S 512 GB 5.399 TL, Microsoft Xbox Series X 1 TB ise 9.299 TL fiyat etiketine sahip. Bu durum geçtiğimiz günlerde Microsoft'un apar topar fiyatları kaldırmasının nedeninin açıklar nitelikte.

Çünkü iki hafta önce Xbox Series S için belirlenmiş fiyat 4.699 TL, Xbox Series X için ise 7.499 TL şeklindeydi. Zaten ateş pahası olan fiyatların hepten cep yakacağı ise aşikar. Elbette bunda en büyük payın ürünlere eklenen vergilerden kaynaklı olduğunu unutmamak gerek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap