Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Xbox Game Pass 2021 Yılında iOS'a Gelebilir

Microsoft'un belki de uzun zaman sonra herkes tarafından beğenilen en önemli girişimlerinden birisi olan Xbox Game Pass hizmeti, oyunculara aylık ödeme yaparak çeşitli yayıncıların oyunlarına erişmelerini sağlamaktadır.

Oyuncular her ne kadar Xbox, Windows 10 veya Android platformlarında bu hizmete erişebilir olsalar dahi iOS'ta böyle bir imkan bulunmuyordu. Business Insider'da yer alan habere göre Microsoft bu hizmetini iOS platformuna getirmeye hazırlanıyor.

Apple'ın katı uygulama politikalarından sıyrılmak için Microsoft'un ne yapacağı merakla bekleniyor. Business Insider'ın sunduğu detaylara göre Microsoft 2021 yılında tarayıcı tabanlı bir çözümle Xbox Game Pass'i iPad ve iPhone kullanıcılarına getirmeyi planlanıyor.

Apple şu anda tarayıcı tabanlı çözümleri sımsıkı bir şekilde denetlemiyor. Her ne kadar Microsoft, Xbox Game Pass'i iOS ile buluşturmanın bir yolunu bulmuş olsa bile Apple'dan bu konuda bir karşı hamle gelebilecek olduğunu unutmamak gerek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap