Xbox Game Pass, 18 Milyon Üyeye Ulaştı

Microsoft’un 2017 yılı itibariyle tanıtımını yaptığı Xbox Game Pass, aradan geçen 4 yılın ardından 18 milyon üyeye ulaşmayı başardı.

Üyelik paketi sistemi üzerine çalışan sistemde, kullanıcılar üyelik ücretini ödeyerek 100’ün üzerinde oyuna ücretsiz erişim imkanı elde edebiliyor. Üstelik yeni çıkan oyunların da sisteme dahil edildiği Xbox Game Pass, böylece yeni çıkan oyunları oynamak isteyenlere de fırsat sunuyor.

Xbox Game Pass üye sayısı artmaya devam ediyor

Xbox Game Pass üye sayıları 2020’nin Nisan ayında 10 milyon olarak açıklanmıştı. Üye sayıları ile ilgili en son güncelleme ise 22 Eylül tarihinde yapılmıştı. Bu tarihte 15 milyon abonesi olduğu açıklanan servis, aradan geçen süre içerisinde sisteme 3 milyon üye daha kazandırmayı başardı. Tüm bu süreç ve abone sayıları, oyun oynamayı sevenler için Xbox Game Pass’in cazip olduğunu gösterirken yükselişin sürmesi, Microsoft’un oyun pazarındaki iddiasını daha da güçlendirdi.

Yenilikler büyümeyi hızlandırdı

Başlangıç aşamasında popüler oyunların çok fazla yer bulamadığı Xbox Game Pass için şartlar son yıllarda değişti. Destiny 2, Bethesda and Zenimax ve EA Access gibi yenilikler oyuncuların daha fazla dikkatini çekti. Yeni nesil oyunlarla zenginleştirilen içerikler, düşük üyelik ücretleri sayesinde çok fazla oyunu denemek isteyenlere de ekonomik bir çözüm sunmayı başardı. Oyunlardaki ve sistemdeki başarı aynı zamanda Microsoft’un konsol alanındaki satışlarını da arttırıyor. Öyle ki yapılan son açıklamalarda Xbox Series S / X modellerinin satışa çıktıktan birkaç dakika içinde tükendiği belirtilmişti.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap