Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Royal Never Give Up (LPL)

Bu yılın ortasında gerçekleştirilen MSI 2021'de şampiyon olmayı başaran Royal Never Give Up, Worlds 2021'de şampiyon olarak çifte zafer yaşayan ilk takım olmak istiyor. Şimdilik şartlar oldukça müsait gözükse bile önlerindeki ilk engel gruptan avantajlı bir biçimde çıkmak olacak.

MSI 2021'i kazanarak sezon ortasının şampiyonu olan Royal Never Give Up, yılın ikinci uluslararası turnuvasını kazanmak için çaba gösterecek. Worlds 2021 macerasında bu başarıyı elde etmek istiyorsa takımın LPL yaz mevsimindeki performansının çok üzerine çıkması gerekecek.

Royal Never Give Up (LPL) takımının mevcut kadrosu

2015 yılının Mayıs ayında League of Legends macerasına dahil olan takım aslında Star Horn Royal Club takımının kendisidir. Star Horn Royal Club takımı LPL'de küme düştükten sonra organizasyon tarafından Royal Never Give Up takımı kurulmuştur. Star Horn Royal Club daha sonra Royal Club adını almış ve akademi takımına dönüştürülmüştür.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Xiaohu Li Yuan-Hao Üst Koridor Çin
Wei Yan Yang-Wei Orman Çin
Cryin Yuan Cheng-Wei Orta Koridor Çin
GALA Chen Wei Alt Koridor Çin
Ming Shi Sen-Ming Destek Çin
Xiaoxu Xu Xing-Zu Üst Koridor Çin
lovely Mo Xiong-Zi Orman Çin
Yuekai Zhang Yue-Kai Orta Koridor Çin

Royal Never Give Up, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Royal Never Give Up, LPL'in gediklilerinden biridir. 2020 yılında istediğini elde edemeyen takım radikal değişiklikler alma peşindeydi. İlk olarak orta koridor oyuncusu Li "Xiaohu" Yuan-Hao'nun pozisyonu üst koridor olarak değiştirildi. Yerine ise Yuan "Cryin" Cheng-Wei getirildi. Ardından, Chen "GALA" Wei yedek kadrodan terfi ettirildi.

Bahar mevsiminde Royal Never Give Up beklenen performansı ortaya koydu. Takım 14 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etti. Bu performans bölgesel elemelere katılmak için fazlasıyla yeterliydi. Çeyrek finalde FunPlus Phoenix ile eşleşen takım, maçtan 3-0 mağlup ayrıldı ve kaybedenler aşamasına düştü.

Kaybedenler aşamasında Top Esports ile karşılaşan Royal Never Give Up, maçtan 3-2 galip ayrıldı ve yarı finale çıktı. Yarı finalde EDward Gaming ile eşleşti ve onu 3-2 ile geçerek finale ulaştı. Finalde FunPlus Phoenix karşısında 3-1 kazanarak mevsimi şampiyon olarak tamamladı ve MSI 2021'in yolunu tuttu.

MSI 2021 bir anlamda beklenildiği gibi geçti. Önce ilk gruplardan çıkmaya başaran takım Rumble aşamasına katılma hakkı kazandı. Rumble aşamasında 7 galibiyet ve 3 mağlubiyet elde ederek grubu ikinci sırada tamamlayıp yarı finale çıktı. Yarı finalde PSG Talon'u 3-1 yenerek finale adını yazdırdı. Finalde ise DWG KIA'yı 3-2 ile geçip şampiyon oldu.

Royal Never Give Up, LPL'e geri döndüğünde ise yaz mevsimine istediği gibi başlayamadı. Oynanan 6 maçta 5 mağlubiyet alınca bir anda elemelere katılamama olasılığı belirdi. Fakat LPL'in son şampiyonu uykusundan uyandı ve geriye kalan maçlarda galibiyet serisi yakalayarak mevsimi 10 galibiyet ve 6 mağlubiyetle tamamladı.

Yaz mevsiminin daha ilk maçında LNG Esports'a 3-1 kaybedince Worlds 2021'e katılma hayalleri bölgesel finallere kaldı. LPL 2021 Regional Finals'ta Team WE karşılaşan Royal Never Give Up, maçtan 3-0 galip ayrıldı ve Worlds 2021'e doğrudan ana gruplardan katılma hakkı elde etti.

RNG'de dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

Royal Never Give Up'ın üst koridor oyuncusu Li "Xiaohu" Yuan-Hao beşinci kez dünya şampiyonasına katılacak. MSI 2021'de üst koridorda muazzam bir performans ortaya koyan tecrübeli oyuncu, takım kötü giderken bile farkını ortaya koymayı başardı. Bununla sınırlı kalmadı ve en önemli istatistik başlıklarında en iyi oyuncular arasında yer aldı.

League of Legends'ın en iyi üst koridor oyuncularının LPL'de yer aldığı tartışmasız bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarsak, Li "Xiaohu" Yuan-Hao'nun rakipleri karşısında önemli bir avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Takımda en dikkat edilmesi gereken oyuncu o olacak ve büyük olasılıkla takımına liderlik edecek.

Onun dışında dikkat edilmesi gereken isim Yan "Wei" Yang-Wei olacak. Orman bölgesinde kusursuz bir üstünlük kurmayı başaran bu oyuncu, yüksek skor katısıyla farkını konuşturabilir. Bununla birlikte gözler elbette Shi "Ming" Sen-Ming'in üstünde olacak. Neredeyse beş yıldır takımdan kopmayan isim stratejilerin önemli bir parçası olacak.

Royal Never Give Up nasıl başarılı olur?

Li "Xiaohu" Yuan-Hao ve Shi "Ming" Sen-Ming, Royal Never Give Up'ın lider oyuncuları olacaklar. Bu iki ismin sahip olduğu deneyim, takımdaki uluslararası deneyim eksikliğini bastırabilir. Bu takım, MSI 2021'i kazanmanın ardından zaten Worlds 2021'e katılması durumunda en net favorilerden biri olacağını göstermişti.

Bu takım kendisinden daha yüksek seviyede olan takımlara karşı problem yaşıyor. Özellikle FunPlus Phoenix veya EDward Gaming gibi takımlarla erkenden karşılaşmaları tüm hayallerin suya düşmesi anlamına gelebilir. Bulundukları grup aslında bu durumu test etmek için önemli bir fırsat olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap