Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Infinity Esports (LLA)

Worlds 2021'e Liga Latinoamérica'yı temsilen katılacak Infinity Esports, dünyanın dört bir yanından gelen 22 takımdan birisi olacak. Turnuvaya katılacak olan her takım gibi kendi bölgesinin en iyilerinden biri olan bu takım, öncelikli olarak ön elemeleri geçmek için çaba gösterecek.

Henüz gelişmekte olan bir bölge olarak görülen LLA'dan turnuvaya katılacak olan Infinity Esports, bölgenin uluslararası alana yansıması olacak. Worlds 2021 macerasına ön elemeden dahil olacak olan ekibi birbirinden zorlu rakipler bekliyor olacak. Fakat kadro yapısı itibariyle takımın hafife alınmaması çok daha doğru olacaktır.

Infinity Esports (LLA) takımının mevcut kadrosu

Infinity Esports, Kosta Rika'da kurulmuş olan ve Latin Amerika bölgesinde mücadele eden bir takımdır. League of Legends kadrosu ilk kez 2014 yılında oluşturulmuştur. Yaşadığı bölgesel şampiyonluklar doğrultusunda Isurus ile birlikte bölgenin en başarılı takımı olarak görülür.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
Buggax Mateo A. A. Zamora Üst Koridor Uruguay
SolidSnake Diego Vallejo Trujillo Orman Peru
cody Cristian S. Q. Yampara Orta Koridor Şili
WhiteLotus Matías Musso Alt Koridor Arjantin
Ackerman Gabriel Aparicio Destek Arjantin
Brayaron Brayan E. P. Córdova Üst Koridor Peru
Kz Nicolás D. G. Vera Alt Koridor Şili

Infinity Esports, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Infinity Espors, Liga Latinoamérica'nın açılış sezonunda 10 galibiyet ve 4 mağlubiyet alarak ligi ikinci sırada tamamladı. Ama bu açılış sezonu elemelerine katılması için yeterliydi. Elemelere 2. turdan katılan takım, All Knights3-1 ile geçip finalde Furious Gaming ile eşleşti ve onu 3-2 mağlup ederek MSI 2021'e katılma hakkı kazandı.

MSI 2021 maceraları beklendiği gibi gitmedi. 1 galibiyet ve 5 mağlubiyet alarak eve dönmek zorunda kaldı. Geri döndüğünde ise bölgesel olarak pek bir güç kaybetmediğini göstermek için büyük bir fırsat elde etti. Bu fırsatı geri çevirmeyen takım, kapanış sezonuna 6 galibiyet ile başlayarak farkını ortaya koydu.

Kapanış sezonu boyunca birinciliği kimseye kaptırmadı. Sezonu ise 11 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile tamamlayarak lider bitirdi. Liderlik aynı zamanda kapanış sezonu elemelerine doğrudan finalden başlamak anlamına geliyordu. Estral Esports ile finalde oynanan maçlar pek istedikleri gibi gitmedi.

Bir önceki turda, Furious Gaming'i 3-1 ile geçen Estral Esports bu sefer Infinity Esports'u durdurma konusunda oldukça kararlıydı. Final müsabakasında ilk 3 maçta durum Estral Esports lehine 2-1 şeklindeydi. Pek çok otorite işin bittiğini düşünmüştü.

Estral Esports, dördüncü maçta epey zorlandı. Dakikalar ilerledikçe iki takım da dengeyi bozma konusunda sınırları zorladılar. Fakat, Estral Esports nehir bölgesinde çıkan bir takım savaşında hata yapınca Infinity Esports maçın kontrolünü ele geçirmeyi başardı.

Bu noktadan sonra her şey Infinity Esports'un istediği gibi oldu. Önce eşleşmede durumu 2-2'ye getirdi. Ardından oynanan son maçta rakibini yenerek finali 3-2 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonluk, Infinity Esports'un Worlds 2021'e katılacağının garantisi oldu.

Infinity Esports'ta dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

Infinity Esports, MSI 2021'de mücadele ettiği aynı kadroyla yoluna devam eden bir ekip. Kadrosunu sık sık değiştirmek yerine, kadrosundaki isimleri geliştirmeye çalışan bir yapısı var. Bu anlamda son aylarda en büyük gelişme orta koridorda yaşandı.

Açılık sezonunda belirgin bir performans ortaya koyamayan Cristian "cody" Sebastián Quispe Yampara, kapanış sezonunda ise orta koridorda muazzam bir hakimiyet kurdu. Elde ettiği 7.1 KDA değeriyle orta koridorun en iyisi olmayı başararak ne denli geliştiğini herkese göstermiş oldu.

Benzer istatistikler aynı zamanda CS kazanımı için de geçerliydi. Sık sık Kuzey Amerika sunucusunda maçlar oynayan Cristian "cody" Sebastián Quispe Yampara, buradaki profesyonel oyunculardan geçer not almış bir isim konumunda. Infinity Esports'un ortaya koyacağı performans büyük oranda onun performansına bağlı olacak.

Infinity Esports nasıl başarılı olur?

Infinity Esports'un kadrosu aslında bölgenin en önemli oyuncularından oluşmakta. Bu nedenle bölgesel olarak kendileriyle kafa kafaya mücadele edebilecek bir ekibin bulunması nadiren oluşan bir durum. Takım olarak, en iyi personel ve en iyi takım gibi bölgesel ödüllerin büyük bir kısmını toplamayı başarmaları pek şaşırtıcı değil.

Diğer taraftan, Worlds 2021'de başarılı olmak istiyorlarsa ön elemeleri geçmek zorundalar. Cristian "cody" Sebastián Quispe Yampara liderliğindeki takım, MSI 2021'de gösterdiği performanstan çok daha ileride. Eğer bir şekilde LLA'in kapanış sezonu performansını uluslararası arenaya taşırsa ön elemeleri geçmek için bir şansa sahip olabilecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap