Worlds 2021 — Takımları Tanıyalım: Hanwha Life Esports (LCK)

League of Legends Champions Korea'nın (LCK) geleceğine damga vurması beklenen takımlarından biri olan Hanwha Life Esports, nispeten genç bir takım olmasına rağmen kısa sürede önemli bir başarı elde etti. Güney Koreli takım, bu başarısını Worlds 2021'in ön elemelerini kayıpsız geçerek sürdürme beşinde olacak.

Zaman içerisinde iyi bir gelişim kaydeden bir takım söylemek gerekse Hanwha Life Esports en önemli örneklerden biri olurdu. LCK'ın turnuvaya gönderdiği 4. takım olan Hanwha Life Esports, Worlds 2021 macerasına ön elemeden başlayacak. Buna rağmen, otoriteler tarafından ön elemelerin ötesinde bir takım olduğu kabul ediliyor.

Hanwha Life Esports (LCK) takımının mevcut kadrosu

15 Nisan 2018 tarihinde kurulan Hanwha Life Esports'un nispeten genç bir takım olduğu söylenebilir. League of Legends Champions Korea (LCK) ligine katılımını ROX Tigers'ın katılım hakkını satın alarak gerçekleştirmiştir. İlk sezonda bekleneni veremeyen takım, daha sonra büyük bir gelişim kaydetmeyi başarmıştır.

Oyuncu Gerçek Adı Pozisyonu Ülkesi
DuDu Lee Dong-ju Üst Koridor Güney Kore
Morgan Park Gi-tae Üst Koridor Güney Kore
Willer Kim Jeong-hyeon Orman Güney Kore
yoHan Kim Yo-han Orman Güney Kore
Chovy Jeong Ji-hoon Orta Koridor Güney Kore
Deft Kim hyuk-kyu Alt Koridor Güney Kore
Vsta Oh Hyo-seong Destek Güney Kore

Hanwha Life Esports, Worlds 2021'e nasıl katıldı?

Hanwha Life Esports, LCK 2021'in bahar mevsimine oldukça hızlı bir giriş yaptı. DRX takımının kilit isimlerini kadrosuna katan takım, Güney Kore'nin ilk dört takımından biri olmayı başardı. Bir sigorta şirketi tarafından kurulan takımın bu kadar kısa sürede gelişim göstermesi beklenen bir şey değildi.

2021 yılından önce Hanwha Life Esports orta sıralardan çıkamayan bir takımdı. Güney Kore'nin en önemli oyuncularından ikisi, Jeong "Chovy" Ji-hoon ve Kim "Deft" Hyuk-kyu takıma katıldıktan sonra muazzam bir sıçrama yaşandı. LCK 2021'in bahar mevsiminin bitiminde 3. sırada yer aldı ve LCK 2021 bahar elemelerine katıldı.

Çeyrek finalde Nongshim RedForce ile karşılaşan Hanwha Life Esports, eşleşmeden 3-2 galibiyetle ayrılıp yarı finalde mevsimin bir numarası DWG KIA'nın rakibi oldu. Yarı final müsabakasında ise beklenenin çok ötesinde performans göstererek DWG KIA'ya 3-0 kaybederek elendi.

LCK 2021'in yaz mevsiminde ise kadrodan beklenti biraz daha yüksekti. Oldukça sağlam bir potansiyele sahip olan kadro başlangıçta çok kötü bir performans ortaya koydu. Hanwha Life Esports yaz mevsimini 8. sırada tamamlamak zorunda kaldı. Bu performans sonrasında yaz mevsimi elemelerine katılamadı.

Hanwha Life Esports hayal kırıklığı yaratan yaz mevsimi performansına rağmen LCK 2021 Regional Finals'e katılma hakkı kazandı. Bölgesel finallerin 1. turunda Liiv SANDBOX takımıyla karşılaştı ve rakibini 3-1 ile geçmeyi başardı. 2. turda rakibi ise Nongshim RedForce oldu. Bu takımı 3-0 ile saf dışı bırakarak finale yükseldi.

Bölgesel finallerde T1 ile eşleşen Hanwha Life Esports aslında finale çıkarak Worlds 2021'e katılım hakkı kazanmıştı. Sadece turnuvaya hangi aşamadan dahil olacakları belli değildi. T1 karşısında 3-2 kaybettikten sonra Worlds 2021'e ön elemelerden katılacakları kesinleşmiş oldu.

Hanwha Life Esports'ta dikkat edilmesi gereken oyuncular kimler?

LCK ligini yakından takip eden hemen hemen herkes Hanwha Life Esports'ta en önemli oyuncunun Jeong "Chovy" Ji-hoon olduğunu tahmin edebilir. Orta koridorun en önemli isimlerinden biri olan bu oyuncu, gelişimini sürdürme konusunda oldukça kararlı denilebilir.

Worlds gibi uluslararası turnuvaya katılma deneyimi olan Jeong "Chovy" Ji-hoon, fırsatını bulduğunda hemen hemen tüm istatistiklerde ön plana çıkmayı başaracak kadar güçlü bir oyun stiline sahiptir. Takımının ön elemeleri geçmesini sağlamak için çaba gösterecek olsa bile en dipten gelip başarı elde edip edemeyeceğinin bir ispatı olacak.

Orta koridordaki kadar bariz olmasa bile alt koridor oyuncusu Kim "Deft" Hyuk-kyu dikkat edilmesi gereken isimlerinden birisi. 2015 yılında EDward Gaming ile gösterdiği muazzam performansından uzak olsa bile gerektiğinde elini taşın altına koymayı bilen birisi.

Hanwha Life Esports nasıl başarılı olur?

Hanwha Life Esports, Worlds 2021'de başarılı olmak istiyorsa artık kalıpların dışına çıkması gerek. Metanın kendi lehine çalışmasını sağlamak için elinden geleni yapmak zorunda. Bunu başarabilmek için ise biraz şansa ihtiyaçları olacak. Çünkü şu an metanın üst koridordan ve ormandan yana olduğu ortada.

Fakat takımın üst koridor ve orman oyuncuları formda değiller. Bu bir dezavantaj gibi görünse bile strateji açısından son dönemde çok daha iyi performans koydukları bir gerçek. Takım meta konusunda problem yaşamazsa Jeong "Chovy" Ji-hoon takımını güle oynaya gruplara ve sonrasında daha yukarılara taşıyabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap