Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Windows ve MacOS için Office 2021'i Duyuruldu

Microsoft tarafından yapılan yeni açıklamada, Windows ve macOS işletim sistemleri için Office 2021’nin yıl sonuna doğru kullanıma sunulacağı belirtildi.

Her yıl yeni sürümü ile yenilenen Office, 2021 yılı için de hazırlanmış durumda. Microsoft tarafından yayınlanan blog yazısı ile duyurulan bu gelişmeye göre, 2021 yılında 2 farklı versiyon kullanıcılara sunulacak. Tüketiciler için Office 2021 sürümü geliştirilirken ticari müşteriler için Office LTSC olarak adlandırılan versiyon sunulacak. 2021 yılının ikinci yarısı itibariyle piyasaya sunulması beklenen Office 2021, Office 2019 sürümünde olduğu gibi bulut desteğine sahip. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada Office 2021 için tüm özellikler ve önceki sürüme göre değişikliklerin açıklanması beklense de bu konuda herhangi bir detay paylaşılmadı. Bu nedenle akıllarda pek çok soru işareti kalırken, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili detayların sızdırılması bekleniyor.

Kullanıcıları Office 2021’de neler bekliyor?

Şu ana kadar yapılan paylaşımlarda Office 2021'de ciddi bir tasarım değişikliği beklenmiyor. En çok dikkat çeken değişiklik, koyu mod olarak adlandırılan yenilik olacak. Özellikle Microsoft Office Word için geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde sızdırılması yapılan yenilik, Word kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmayı başarmış durumda.

Yeni sürümde yapılan bir diğer değişiklik ise ticari versiyondaki destek süresi. Önceden 7 yıl destek alabilen ticari kullanıcılar, Office LTSC ile birlikte 5 yıl kadar destek alabilecek. Office Professional Plus, Office Standart ve bireysel kullanımlardaki fiyatlar ticari müşteriler için yüzde 10 artış gösteriyor. 

Office 2021 ilk olarak ne zaman denenecek?

Microsoft’un Nisan ayı içerisinde Office LTSC'nin bir ön izlemesini sürmesi bekleniyor. Tam sürüm için ise ön görülen tarih yılın son çeyreği. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap