Windows, Kullanıcılarını Güvenlik Açığına Karşı Uyardı

Windows işletim sistemlerinde güvenlik açığı bulunduğunu söyleyen Microsoft, kullanıcıları için acil olarak güncelleştirmelerin yapılması çağrısında bulundu. Ortaya çıkarılan güvenlik açığı ile mücadele etmek için yeni güncelleştirmeler yayınlayan şirket, yayınlanan güncellemelerin acilen yapılması gerektiğini açıkladı.

ABD'li yazılım şirketi Microsoft, işletim sistemlerindeki güvenlik açığı ile mücadele ediyor. Güvenlik yetkililerinin işletim sisteminde güvenlik açığı bulmasının ardından yetkililer harekete geçti. PrintNightmare adı verilen güvenlik açığına karşı kullanıcılarını uyaran ABD'li şirket acil olarak güncellemelerin yüklenmesi çağrısında bulundu.

Ortaya çıkan güvenlik açığı, birden fazla kullanıcının yazıya ulaşmasına izin veren Windows Yazdırma Biriktiricisi programında ortaya çıktı.

Bilgisayarlara Sızıyorlar

Sangfor Sibel Güvenlik Şirketi tarafından tespit edilen güvenlik açığı bilgisayarlara sızma ihtimali doğuruyor. Ortaya çıkan güvenlik açığı korsanlara; verileri görüntüleyip silme, kişilerin bilgisayarlarına programlar yükleyebilme ve hatta tam kullanıcı haklarına sahip olan yeni kullanıcı hesapları açma riski oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl Windows 7'ye desteğini kesen Microsoft, güvenlik açığının Windows 7 dahil bütün sürümlerin bilgisayarlara zarar verme ihtimalinin olduğunu belirtti. Bu sebeple kullanıcılarını sık sık uyaran Microsoft, yeni gelen güncelleştirmelerin mutlaka yapılması çağrısında bulunuyor. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap