Windows 7 Hakkında Şaşırtıcı Veriler

Microsoft'un efsane işetim sistemi Windows 7, 2020 yılında kullanımdan kaldırılmıştı. Tam bir yıl önce kullanımdan kaldırılan Windows 7 işletim sistemi, çok fazla kişi tarafından hala kullanılıyor.

Efsane işletim sistemi çoğu güvenlik riskine karşın halen kullanımda ve tüketici raporlarına göre, her on kullanıcıdan biri Windows 7 kullanmakta. Statcounter verilerine göre, Windows 7 işletim sistemi tüm Windows cihazların %18.03'lük bölümünü oluşturmakta.

Dünya genelinde aktif bilgisayar kullanımının iki milyar civarı olduğu düşünülüyor. Ortaya çıkan veriler doğru ise 200 milyondan fazla cihazda hala eski işletim sistemi kullanılıyor. Bu oran oldukça şaşırtıcı olsa da, Windows 7 kullanıcılarının yeni nesile geçmeme sebepleri de oldukça ilginç. Kullanıcıların %30'luk bölümü işletim sistemine para vermek istemedikleri için, %22'lik bölümü Windows 7 kullanımının basit olmasından dolayı, %16'lık bölüm ise yeni sürüm işletim sistemlerini çalıştırabilecek bilgisayara sahip olmadığını belirtiyor.

Tüm bu oranlar dahilinde halen 200 milyon kullanıcısı olan işletim sisteminin, güvenlik ve performans güncellemesi almadığını belirtmek isteriz. Windows 7 kullanıcıları güvenlik zaafiyetinden dolayı ileride çok daha fazla maliyetli sorunlarla karşılaşabilirler. Kullanıcıların ellerinden geldikçe en güncel işletim sistemlerine yönelmesi ve güvenlik yazılımlarını yükleyerek daha güvenli bir kullanım öneriyoruz.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap