Windows 11’den İlk Kareler Sızdırıldı!

Baidu ve xda-developers’da yer alan yeni fotoğrafların Windows 11’e ait olduğu öne sürüldü. Yeni iddialar Windows işletim sisteminin yepyeni bir deneyim sunacağını gösteriyor.

Microsoft’un uzun zamandan beri yeni bir tasarım çalışması yaptığı biliniyor. Mevcut tasarım çalışmaları ve yeni özellikleri ile Windows 10X adında yeni bir işletim sisteminin piyasaya sürülmesi beklenense de Microsoft sürpriz bir şekilde bu projeyi durdurduğunu açıklamıştı. Daha sonrasında ise 24 Haziran'da yapılacak yeni tanıtım ile birlikte Windows işletim sistemi için pek çok farklı yeniliğin sunulacağı belirtildi.

Baidu ve Xda-developers’da önemli sızıntı!

Dün ise Baidu ve xda-developers’da yer alan yeni fotoğraflarda, Windows 11 bir işletim sistemine ait olduğu öne sürülen kareler paylaşıldı. Windows 10 işletim sistemine benzer pek çok özelliğe sahip olmasına rağmen özellikle başlat menüsü ve genel tasarım öğeleri ile oldukça farklı olduğu görülen yeni işletim sistemi, kısa süre içerisinde teknoloji dünyasının en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. 

İşte Windows 11’den ilk kareler 

Yeni işletim sisteminde Microsoft Edge ve ayarlar gibi pek çok bölüm aynı şekilde yer alıyor. En büyük değişikliklerden bir tanesi ise Windows başlat panelinin ortalanmış bir şekilde kullanılıyor olması. Üstelik kişiselleştirilebilir arama bölümü ile daha gelişmiş bir imkan sunan Microsoft, Cortana desteğini de daha fazla ön plana çıkarmış durumda.

Yeniliklerde dikkat çeken bir diğer detay ise dosya gezgininde yapılan değişiklikler. Özellikle simgeler açısından farklılıklar içeren yeni sürüm, daha fazla göze hoş görünüyor. Widget desteğini de arttıran Microsoft; hava durumu, ekonomi ve haberler gibi pek çok farklı konuda masaüstünden erişilebilir paneller kullanıyor. Üstelik bugüne kadarki en gelişmiş karanlık mod desteği de Windows'un yeni sürümünde yer alacak.

İşte dikkat çeken kareler;

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap