Windows 11 mi Geliyor?

Microsoft tarafından gerçekleştirecek yeni etkinliğin saati ve daha önce yapılan resmi açıklamalar, Windows 11 iddialarını güçlendirdi. İddialara göre şirket sürpriz yaparak yeni Windows işletim sistemini etkinlikte tanıtacak.

Geçen ay gerçekleşen Microsoft Build 2021 konferansında CEO Satya Nadella tarafından yapılan açıklamalarda yeni nesil Windows ifadelerinin kullanılması oldukça dikkat çekmişti. Farklı sorulara rağmen CEO tarafından bu konuda detay verilmedi. Ancak Microsoft tarafından yapılan yeni planlamanın saat 11.00’da başlayacak olması ve CEO’nun iddiaları kısa süre içerisinde teknoloji alanında Windows 11 iddialarının konuşulmasını sağladı.

Microsoft 24 Haziran’da Ne Tanıtacak?

Microsoft’un yeni açıklaması, 24 Haziran’da gerçekleştirecek etkinliği kapsıyor. 11.00’de başlayacağı duyurulan etkinlik, Windows için “Sırada ne var?” etkinliği olarak duyuruldu. İlgili duyuruda özel bir görsel de kullanan Microsoft’un Windows için büyük bir yeniliği duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak kullanıcıların beklentisi Windows 11’in tanıtılması.

Windows 10 Son Sürüm Denilmişti

Microsoft tarafından Windows 10’un piyasaya sunulmasının ardından mevcut sürümün Windows için son sürüm olduğu belirtilmişti. Ancak aradan geçen uzun zamanın ardından Microsoft’un hedeflerinde ve planlarında değişiklikler olabilir. Özellikle CEO olarak göreve yeni başlayan Satya Nadella’nın her fırsatta yeni bir Windows ve deneyim ifadelerini kullanması, şirkettin arka planda farklı planlarının olduğunu gösteriyor.

2015’in Temmuz ayı itibariyle piyasaya sunulan Windows 10 işletim sisteminin üzerinden oldukça uzun bir süre geçti. 26 yıllık bir geçmişe sahip olan Windows işletim sisteminde, yeni sürümler arasındaki süreler oldukça uzun. Zaman çizelgesine göre ortalama süre 3 yıl. Ancak Windows Me gibi eski işletim sistemleri, hatalar nedeniyle kısa süre içerisinde güncelleme aldığından dolayı ortalamaların düştüğünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Piyasaya en son sunulan Windows 10’un 2012’de sunulan Windows 8’in hemen ardından gelmesi ve yakın tarihte gerçekleşen bu durum, Windows 11 için iddiaları güçlendiriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap