Windows 11'in İlk Insider Derlemesi Yayınlandı

24 Haziran’daki tanıtımın ardından Windows 11 için ilk insider derlemesi 28 Haziran tarihi itibariyle geliştiricilere sunuldu.

28 Haziran tarihinde Microsoft tarafından yapılan resmi duyuruda, Windows 11 için ilk insider derlemesinin kullanıma sunulduğu aktarıldı.  Windows 11 Build 22000.51 sürümü ile birlikte geliştiriciler Windows 11 için başlangıçta tüm özelliklere erişemeyecek. Ancak yeni Windows 11 deneyimi yaşamak mümkün. Kısa süre içerisinde tüm özelliklerin kademeli bir şekilde ekleneceği derleme, bu sayede geliştirmeler için de uygun bir ortam sunacak.

Windows 11 ilk insider derlemesinde neler var?

Microsoft Store'daki Microsoft Teams ve Android uygulamaları gibi Windows 11 için en önemli özellikler ilk derlemede bulunmuyor. Başlangıç aşamasında temel özellikleriyle sistemi deneyebilecek geliştiriciler, yaklaşık 1 ay içerisinde diğer Windows 11 özelliklerini de deneme şansına ulaşacak.

Windows 11 denemek isteyen ve ilk olarak kullanım hakkı elde etmek isteyen kişilerin insider programına kayıtlı olması gerekiyor. Kayıt için ise Windows 10 işletim sistemlerinde Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı adımlarının takip edilerek sistemin kayıt edilmesi yeterli.

Ancak bu aşamada bilgisayarın Windows 11 gereksinimlerini karşıladığından emin olunması gerekiyor. Eğer daha önce kayıt yaptıysanız ve donanım gereksinimlerini karşılıyorsanız, geliştirme kanalı aracılığıyla Build 22000.51'i bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap