Windows 11’de Microsoft Office'in Yeni Tasarımı Belli Oldu

Windows 11 için yayınlanan ilk önizleme sürümünün ardından Microsoft Office’in de bugüne kadar açığa çıkmayan yeni tasarımı görülmüş oldu.

Windows 11 işletim sistemi için 28 Haziran tarihi itibari ile ilk önizleme sürümünü yayınlayan Microsoft, yeni işletim sistemi ile birlikte pek çok uygulama ve araç için yeni kullanımların nasıl olacağını da gözler önüne serdi. Bugüne kadar pek çok farklı özelliği ile gündeme gelen Windows 11'in mevcut önizleme sürümünde Microsoft Office paketi de yer aldı. Tasarım olarak kapsamlı bir değişikliğin yapıldığı Windows 11 işletim sistemi, Microsoft Office paketinde de tasarım olarak değişikliklerin yapılmasını sağladı. Ancak bu değişiklikler Microsoft Office için daha sade bir şekilde gerçekleştirilmiş durumda. Tasarım ve performans olarak iyileştirilen yeni office paketi, üstelik  64 bit Arm desteğine de sahip. 

Microsoft Office'de yapılan yenilikler neler?

Mevcut 64 bit ARM desteği, hem işletim sisteminde hem de Microsoft Office uygulamasında kullanımda ciddi bir pratiklik ve performans artışı sunacak. Kullanıcıların office paketinin yeni versiyonunu deneyimleyebilmesi adına işletim sisteminin yanı sıra office içinde açılmış olan Beta kullanıcı kaydını yapması gerekiyor.  Yapılan açıklamalarda sadece Windows 11 için insider kaydının yeterli olmadığı belirtilirken office için ayrı olarak yapılabilecek kayıt ile birlikte Windows 11’i denemeye başlayan kullanıcılar, Microsoft Office paketinin yeni versiyonunu da kullanabiliyor. Kullanıcıların mevcut geçişi yapmadan önce cihazlarındaki 32 bit Office uygulamalarını da kaldırılması gerekiyor. 

Microsoft Office için koyu mod ve açık mod olarak 2 farklı versiyonu destekleyen Windows 11, işletim sisteminde kullanılan moda göre otomatik bir şekilde office programının da değişmesini sağlıyor. Ancak kullanıcılar işletim sistemindeki temel modun dışında dilediği gibi farklı seçimler yapma şansına da sahip. 

İşte Microsoft Office için ilk testler ve paylaşılan ekran görüntüleri;

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap