Windows 11'de Ekran Alıntısı Aracı, Hesap Makinesi ve Posta uygulamaları Güncelleniyor

Windows 11 için pek çok uygulamada yenilikler yapılıyor. Yeni gelişmede ise ekran alıntısı aracı, hesap makinesi ve posta uygulamalarındaki değişiklikler görüntülendi.

Windows 11 işletim sisteminde, daha önceki sistemlerde olduğu gibi yerleşik pek çok farklı uygulama kullanılacak. Kullanıcıların bilgisayarlarda temel olarak yaptığı işlemlerde yardım alabileceği mevcut araçlarda, şu anda Windows 11 değişiklikleri uygulanmaya devam ediyor. Gelen son paylaşımlarda; ekran alıntısı aracı, hesap makinesi ve posta uygulamalarında da Microsoft’un yeni tasarıma yer verildiği görüldü.

Güncellemelerin çoğu küçük, ancak hepsi Windows 11'deki yeni görsel stile uyarlandığından dolayı Microsoft’un Windows 11 için yaptığı her şey artık çok daha fazla dikkat çekiyor.

Yeni Ekran Alıntısı Aracı Özellikleri Neler?

Microsoft, Windows 11'deki klasik Snipping Tool ve Snip & Sketch uygulamalarını, her iki uygulamanın en iyi özelliklerini birleştiren yeni bir Snipping Tool uygulamasıyla değiştirdi. Win + Shift + S klavye kısa yolu, Windows 11'de ekran görüntüsü almanın ana yolu olacak ve kullanıcılar hangi alanın ekran görüntüsünün alınacağını daha detaylı bir şekilde seçebilecek. Üstelik ekran görüntüsü alındıktan sonra kullanıcıların değişiklik yapabileceği pek çok farklı araç da uygulamaya eklenmiş durumda. 

Posta Uygulaması

Posta uygulamasında çok ciddi bir değişiklik yapılmamış olsa da Windows 11 için tasarım güncellemesi yapıldı. Özellikle yuvarlak köşeler ile desteklenen posta uygulaması, çok daha farklı bir görünüme kavuşmuş durumda. Posta uygulaması ile entegre bir şekilde çalışan takvim uygulaması da yine bu görsel değişimden etkileniyor.

Hesap Makinesi

Microsoft hesap makinesi için bu sefer farklı bir çalışma gerçekleştirdi. Uygulama yeniden yazıldı ve C# kod dili kullanıldı. Github üzerinden de yayınlanarak geliştiricilerle paylaşılan uygulama, daha da kişisel bir hale getirilebilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap