Windows 11 Çoklu Monitör Yönetimini Destekleyecek

Windows 10 işletim sisteminde çoklu monitör yönetimi kısıtlı olurken Windows 11 bu alanda yepyeni bir deneyim sunacak.

Microsoft tarafından 24 Haziran tarihinde yapılacak özel lansman ile Windows 11 işletim sisteminin tanıtılması neredeyse kesinlik kazanmış durumda. Windows 11 ile ilgili her gün yeni bir gelişme ve özellik gündeme geliyor. Paylaşılan son bilgilerde ise özellikle gelişmiş çoklu monitör ayarları ile yeni işletim sisteminin çok daha kullanıcı dostu olacağı belirtildi.

Windows 11 Çoklu Monitör Desteği Neler Sunacak?

Windows 10 işletim sistemine geçiş ile birlikte özellikle çoklu ekran kullanımı, kullanıcıların en büyük beklentilerinden birisi olsa da gelişmiş ayarlar Windows 10 işletim sisteminde yer almamıştı. Ancak yayınlanan yeni rapor ile birlikte yeni işletim sisteminin bu konuda çok daha yetenekli olacağı net olarak görüldü. Öyle ki paylaşılan bilgilere ek olarak mevcut özellik için ekran görüntülerine de yer verildi.

Ekran görüntülerinden de anlaşılacağı üzere birden fazla ekran için özel ayarlamaların yapılabileceği seçeneklere yer verilmiş. Windows 11'de yer alması beklenen çoklu monitör ayarları şu şekilde;

Microsoft tarafından Windows 11 ile birlikte iki veya daha fazla monitör kullanan kullanıcıların deneyiminin iyileştirileceğini net olarak görülebiliyor. Yeni özellik içerisinde işletim sisteminin monitör bağlantısına dayalı olarak pencere konumlarının hatırlanmasını sağlayacak yeni bir özellik daha bulunacak.

Kullanım sırasında monitörlerden bir tanesinin kapatılması halinde nasıl bir kullanımın olması gerektiği kullanıcılar tarafından belirlenecek. Pencereler için özel boyutlandırma yeteneğini de ekleyen Microsoft çoklu monitör desteklerine ek olarak pencere yönetimini de kolaylaştırmış durumda. Bu bakımda yeni sistem çoklu ekranlarda yepyeni bir deneyim sağlayacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap