Windows 10X'te Win32 Desteği Olmayabilir

Tartışmasız bir biçimde dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft'un Windows 10X adını taşıyan ARM tabanlı bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı uzun zamandır bilinen bir gerçek durumunda. Windows 10X, Windows 10'dan daha hafif olacak ve özellikle katlanabilir veya çift ekranlı cihazları hedef alacak.

Elde edinilen yeni bilgilere göre Microsoft, Windows 10X üzerinde çalışmasını sıkı bir biçimde sürdürmekte. Aralık 2020'de hazır hale gelmesi beklenen işletim sistemi ne yazık ki tam anlamıyla beklendiği gibi gelmeyecek.

Aktarılan bilgilere Windows 10X, Win32 uygulamalarını çalıştırmayacak. Her ne kadar başlangıçta böyle bir destek düşünülmese bile Microsoft'un sonradan bu desteği işletim sistemine kazandıracağı gelen iddialar arasında yer alıyor.

Yine aktarılan bilgilere göre Microsoft Surface Neo, Windows 10X ile gelen ilk Microsoft cihazı olacak. Microsoft'un çalışmaları söz konusu olduğunda mevcut pandemi döneminin çalışmaları sekteye uğrattığı belirtiliyor. Buna rağmen Microsoft, Windows 10X için kararlılığını sürdürmeye devam ediyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap