WhatsApp’da Son Görülme İçin Önemli Değişiklik!

WhatsApp'ta son görülme özelliğini daha kişisel hale getirilmesi adına önemli bir güncelleme yapılacak. Güncelleme ile ilgili ilk detaylar paylaşıldı. 

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp'ta son görülme durumu, uygulamanın kullanıma sunulduğu ilk günden beri konuşuluyor. Kişilerin mesajlaşma sırasında mesajların görülüp görülmediği ya da uygulamayı kullanıp kullanmadığına yönelik çeşitli veriler sunan WhatsApp'taki bu özellikler için şimdi yepyeni bir dönem başlatılacak.

Son Görülme belirlenen kişilerden gizlenebilecek

Beta versiyonlarda keşfedilen yeni özelliğe göre kullanıcılar, kimlerle son görünme özelliğini paylaşabileceğini kolay bir şekilde seçebilecek. Son görülme özelliğine giriş yapıldığında kullanıcılar herkesten gizlemek ya da herkese gösterme seçeneklerine ek olarak sadece rehberdeki kişiler ile paylaşma ya da sadece belirlenen kişilerden gizleme gibi alternatiflere sahip olacak. Böylece son görülme için yaşanan sorunlar ortadan kaldırılacağı gibi kullanıcılar artık çok daha kolay bir şekilde son görülme ile ilgili tercih yapabilecek. Üstelik mevcut son görünme özelliğinde olduğu gibi kullanıcıların profil resmi ve hakkında gibi pek çok farklı bilgi için de mevcut seçeneklere sahip olacağı belirtiliyor. 

Güncelleme sonrasında kullanıcıların karşısına çıkacak seçenekler ise şöyle:

WhatsApp için yapılacak güncellemenin net bir tarihi bilinmiyor. Ancak önümüzdeki günlerde kademeli bir şekilde güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Paylaşılan verilere göre güncelleme hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde eş zamanlı olarak yer alacak. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap