Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

WhatsApp Videolarına Ses Kısma Özelliği Getirildi

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulamasına yenilikler eklemeye devam ediyor. WhatsApp'a eklenen son özellik videoların sesini kapatma özelliği oldu.

Gizlilik politikası nedeniyle bir süredir kullanıcıları tarafından eleştirilen ve kullanıcılarını kaybeden WhatsApp, her şeye rağmen yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp'ın yeni sunulan özelliği videolarda ses kapatma oldu.

Kullanıcılar, birbirlerine video gönderirken veya video paylaşımı yaparken artık sesleri kapatabilecek. WhatsApp, yaptığı açıklamada ''videoları bir hikaye ya da sohbet penceresine atmadan önce sessize alabileceksiniz'' sözlerine yer verdi.

İnsanlar her zaman videoları dinleyebilecek ortamlarda bulunamayabiliyor veya kulaklıkları olmayabiliyor. WhatsApp'a eklenen bu özellik ile kullanıcılar yalnızca görüntüyü izleyebilecek. Aslında bu özellik kullanıcıların da beklediği bir özellik.

WhatsApp'ın yeni özelliği şimdilik yalnızca Android işletim sistemini kullanan kullanıcılara sunuluyor. Ancak, bu özellik hemen hemen her kullanıcının istediği özellik olduğundan dolayı iOS platformuna da eklenmesi çok fazla uzun sürmeyecektir.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap