Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

WhatsApp Videolar İçin Yenileniyor

WhatsApp için Google Play Beta programına dahil olan kullanıcılara gönderilen yeni güncelleme videolar için önemli bir gelişmeye gösterdi.

WhatsApp diğer tüm programlarda olduğu gibi yeni özelliklerini Beta programlarıyla sınırlı sayıdaki kullanıcıda test ediyor. Yapılan testler ve denemelerin ardından uygulamada herhangi bir sorun tespit edilmezse yenilikler güncelleme olarak tüm kullanıcılara sunuluyor. WhatsApp için yakın zamanda 2.21.3.1 güncellemesi beta kullanıcılarına gönderilirken, pek çok yeni özelliğin de güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılara geleceği görülmüş oldu.

Beta’da yer alan yeni özellik ne?

Güncellemeden yer alan video özelliği videolardaki sese odaklanıyor. Video gönderme aşamasında kullanıcılar videolarının belirli sahnelerini kırpabilirken artık sese de müdahale edilebilecek. Özellikle videodaki sesin gönderilmek istenmemesi halinde yeni özellik adeta can kurtaracak. Sessiz video olarak adlandırılan bu özellik, video gönderme sırasında sesin tamamen iptal edilmesine imkan tanıyor.

Yeni özelliğin sunacağı avantajlar ne?

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar için video ve ses arasında yaşanabilecek problemler ortadan kaldırılabilecek. Bununla birlikte arka plan sesleri kaldırılmış olan videolar, boyut açısından da küçülecek ve veri tüketimi böylece daha minimize edilmiş hale gelecek.

WhatsApp yeni güncellemesi ne zaman sunulacak?

Sessiz video özelliği ile dikkat çeken WhatsApp’ın bu özelliği tüm kullanıcılara ne zaman sunacağı tam olarak bilinmiyor. Şu an için tüm Beta kullanıcılarına bu özelliğin sunulmadığı bilindiğinden dolayı öncelikle Beta sürümlerindeki testlerin tamamlanması gerekiyor. Birkaç hafta içerisinde ise yapılacak yeni güncelleme paketi içerisine sessiz video özelliğinin dahil edilmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap