WhatsApp'tan Yeni Özellik

Dünya genelinde yaklaşık 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, yeni bir özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı. WhatsApp, gönderilen medyanın alıcı tarafından sadece bir kez görüntüleneceği yeni özelliği kullanıma sundu.

Son zamanlarda gizlilik ilkeleri kuralları ile gündemden düşmeyen WhatsApp, gizlilik sözleşmesinden geri adım atmıştı. Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sürekli yenilikler eklenerek kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

Son olarak çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmalar yürüten teknik ekip, farklı bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcının karşı tarafa gönderdiği bir medyanın, alıcı tarafından sadece bir defa görüntülenebilmesi için özellik geliştiren WhatsApp, bu özelliği bazı kullanıcılarına çoktan sundu bile.

WhatsApp'ın Yeni Özelliği Nasıl Kullanılır?

WaBetalnfo tarafından yayınlanan ekran görüntülerine bakacak olursak kullanıcılar, gönderi yapmak için galeriden bir medya seçtiğinde "Başlık ekleyin" çubuğu ve sağ kısımda "1" simgesi ile karşılaşılacaktır. 

Kullanıcılar "1" simgesine tıklayarak aktif hale getirdikten sonra, alıcıya gönderilen medyalar yalnızca bir defa görüntülenecek ve ardından silinecek.

Videolar, fotoğraflar ve GIF'ler için kullanılacak bu özellik aynı zamanda gruplarda yapılacak olan paylaşımlar içinde geçerli olacak. Gönderici, medyanın gruplarda kimler tarafından açılıp açılmayacağını da kontrol edebilecek. 

Alıcı, gönderilen medyayı bir sefer görebileceği için tekrar görüntüleme imkanı olmayacak ancak, ekran görüntüsü alınarak medya kalıcı olarak saklanabilir.

Bir Kez Görüntüle özelliğini tanıtan WhatsApp, Android 2.21.14.3 sürümünde beta kullanıcılarına Bir Kez Görüntüle özelliğini sunmuş durumda. 

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap