WhatsApp'tan Gizlilik Politikası Hakkında Açıklama

Geçtiğimiz aylarda birçok kullanıcının gündeminde yer alan WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası hakkında yeni açıklamalar var.

Yeni gizlilik sözleşmesi, birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. WhatsApp yönetimi ise kendilerini daha iyi açıklamak ve kullanıcılarına süre tanımak için gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs tarihine kadar uzatmıştı.

Süre her ne kadar uzatılsa da yeni gizlilik politikasını kabul etmek zorunlu ve kabul etmeyen kullanıcıların hesapları silinecek. Gizlilik politikasının yenilenmiş halini kabul etmek isteyemen kullanıcıları nasıl bir süreç beklediği ise belli oldu.

120 Gün Süre Veriliyor

WhatsApp, gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların uygulamaya erişimini sınırlayacak. Birkaç gün sürecek olan bu işlemde, kullanıcılar gelen mesajların uyarılarını görecek fakat mesajları okuyup yanıt veremeyecek.

Gizlilik politikasının kabul edilmemesi durumunda kullanıcıları 120 gün sürecek pasif bir hesap dönemi bekliyor olacak. 120 gün boyunca pasif durumda olan hesapta geri dönüş yapıp gizlilik politikası kabul edilebilecek. Ancak, 120 günlük süreden sonra sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesapları silinecek.

Ancak diğer mesajlaşma uygulamalarına geçişin artışı nedeniyle WhatsApp'ın kendini anlatma süreci pek işe yaramamış gibi görünüyor. Bu yüzden 15 Mayıs tarihinden itibaren olacaklar merak uyandırıyor.

WhatsApp'ta Bulunan İçerikleri Unutmayın

Eğer yeni gizlilik politikasını onaylamayı düşünmüyorsanız WhatsApp'ta bulunan sesleri, resimleri, videoları ve diğer tüm medya dosyalarını yedeklemelisiniz. Çünkü 120 günlük sürenin ardından WhatsApp hesabınız ile birlikte dosyalarınızda silinecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap