WhatsApp'ta Çevrimdışı Görünme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın 1 numaralı anlık mesajlaşma hizmetidir. Bir veya daha fazla WhatsApp kullanıcısının internet bağlantısıyla birbirine bağlanmasını sağlar. Anlık mesajlar gönderebilir, görüntülü ve sesli görüşmeler üzerinden sohbet edebilir, dosyalar paylaşabilirsiniz.

WhatsApp ile sohbet sırasında daha anlamlı olmak için emojiler, çıkartmalar ve GIF'ler paylaşabilirsiniz. Mesajlar ve çağrılar uçtan uca şifrelenir. Bu nedenle bunlara sizden başka kimse erişemez. WhatsApp, kullanıcı güvenliği konusunda oldukça endişelidir ve güvenlikle ilgili çeşitli özelliklerle oluşturulmuştur.

Örneğin, kullanıcıların profil fotoğrafını göstermesini/göstermemesini sağlar. Aynı şekilde, herkes çevrimdışı gibi görünürken WhatsApp'ı kullanmaya devam edebilir. İlginç geliyor mu? WhatsApp'ta çevrimdışı gözükürken aynı zamanda yazışmaya devam etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

WhatsApp'ta Çevrimdışı Görünmek

Aşağıda yer alan adımları takip ettiğiniz zaman WhatsApp'ta çevrimdışı görünmeyi başarabilirsiniz. Bu adımlar oldukça basittir. Tek yapmanız gereken WhatsApp'ı açmak ve ayarlar kısmında ilgili ayarı aktif hale getirmektir.

  1. Akıllı telefonunuzda WhatsApp'ı çalıştırın.
  2. Android'de sağ üst köşede yer alan dikey üç nokta butonuna tıklayın. iOS'ta sağ alt köşeden Ayarlar kısmına tıklayın.
  3. Android cihazınızda karşınıza çıkan yeni pencereden Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  4. Daha sonra Hesap kısmına tıklayın.
  5. Bir sonraki ekranda Gizlilik kısmına tıklayın.
  6. Burada karşınıza son görülme, profil fotoğrafı, hakkımda ve durum gibi seçenekler çıkacaktır. Bunların hepsini "Herkes" yerine "Hiç Kimse" olarak değiştirmelisiniz.
  7. Son olarak "Okundu Bilgisi" bölümündeki ayarı kapatmalısınız.

Tüm bu ayarları gerçekleştirdikten sonra artık WhatsApp'ta çevrimdışı gözükürken gezinebileceksiniz. WhatsApp'ta yapmak istediğiniz farklı şeyler varsa bunları yorum olarak yazarsanız size yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap